Çözüldü Sistem açılırken kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

enba

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni sistem topladım bir iki ay oldu bugünlerde şöyle bir problem var kasadan açma tuşuna basıyorum Power çalısıyor ışıklar yanıyor fanlar çalısıyor sonra 1 2 saniye geçmeden kapanıyor bir daha basıyorum sorunsuz çalısıyor. Bu neden olabilir? (geçen gün wake on LAN bağlantısını yaptım ilk gün sorunsuz çalıştı daha sonra bu problem tekrar eder mi diye wake on LAN'dan uyundırdım gene aynısını yaptı ama defalarca basmama rağmen woldan uyundıramadım kasadan açtım açıldı)

Not: İnternette araştıdım ama hep işlemci isinmasıyla ilgili sorunlar var bende böyle bir problem yok zaten PC isinmadan açıyorum güne başlarken yapıyor.

Not 2: Geçen gün elektrik kesildi galiba ondan sonra başladı bir ilgisi olabilirimi.

Çözüm
Format atınca düzeldi, 1 haftadır böyle bir problem yaşamadım.
Sistemde bir yer yanmış olabilir. Hard diskte sıkıntı olabilir örneğin Windows'un kurulu olduğu hard disk gibi.
Arkadaşlar yeni sistem topladım bir iki ay oldu bugünlerde şöyle bir problem var kasadan açma tuşuna basıyorum Power çalısıyor ışıklar yanıyor fanlar çalısıyor sonra 1 2 saniye geçmeden kapanıyor bir daha basıyorum sorunsuz çalısıyor. Bu neden olabilir? (geçen gün wake on LAN bağlantısını yaptım ilk gün sorunsuz çalıştı daha sonra bu problem tekrar eder mi diye wake on LAN'dan uyundırdım gene aynısını yaptı ama defalarca basmama rağmen woldan uyundıramadım kasadan açtım açıldı)

Not: İnternette araştıdım ama hep işlemci isinmasıyla ilgili sorunlar var bende böyle bir problem yok zaten PC isinmadan açıyorum güne başlarken yapıyor.

Not 2: Geçen gün elektrik kesildi galiba ondan sonra başladı bir ilgisi olabilirimi.

UPS veya akım korumalı priz almanızı öneririm.

Bir ekleme daha yapmak istiyorum az önce bilgisayarı 5-6 kere açıp kapattım sorunsuz bir şekilde açıldı son açılışta "cihazınız bir sorunla karşılaştı" diye bir yazı çıktı biraz bekledim %0 da takılı kaldı kasadan rest tuşuna bastım sorunsuz açıldı yazlımda problem olabilir mi? IMG_20210613_181504[1].jpg

Bir ekleme daha yapmak istiyorum az önce bilgisayarı 5-6 kere açıp kapattım sorunsuz bir şekilde açıldı son açılışta "cihazınız bir sorunla karşılaştı" diye bir yazı çıktı biraz bekledim %0 da takılı kaldı kasadan rest tuşuna bastım sorunsuz açıldı yazlımda problem olabilir mi?Eki Görüntüle 1067059

ISO indirdiyseniz Windows evet dosya bozulduğu için olabilir.
Bir flash belleke, Media Media Creation Tool ile yeniden yazdırın ve sonda bir işlem var ona bitmeden kapatmayın orada dosyaların doğrulunu kontrol ediyor.
Sağ alta son geldiği zaman son deyip kapatın. Orada son kez yine kontrol ediyor.
X e basıp kapamayın asla.
Ve yeniden kurun Windows'u.

Son düzenleyen: Moderatör:
ISO indirdiyseniz Windows evet dosya bozulduğu için olabilir.
Bir flash belleke, Media Media Creation Tool ile yeniden yazdırın ve sonda bir işlem var ona bitmeden kapatmayın orada dosyaların doğrulunu kontrol ediyor.
Sağ alta son geldiği zaman son deyip kapatın. Orada son kez yine kontrol ediyor.
X e basıp kapamayın asla.
Ve yeniden kurun Windows'u.
Hocam bu biraz karışık geldi bana acaba böyle kullanmaya devam etsem bir şey olur mu?

Geri
Yukarı