Sistem açılışında CPU fanı çok sesli çalışıyor

Bulent95

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı ilk açtığımda CPU fanları sesli olarak çalışıyor ve oyun oynadığım zaman belli bir süreden sonra fanlar sessize geçiyor. Bu durumda ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımı ilk açtığımda CPU fanları sesli olarak çalışıyor ve oyun oynadığım zaman belli bir süreden sonra fanlar sessize geçiyor. Bu durumda ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.
Bendede aynı şey oluyor güç tuşuna başınca windows ekranı gelensiye kadar yani 5 saniye filan ucak gibi çalışıyor, sonra kendi kendine ayarlıyor

BIOS'tan fan ayarlarından sabit hıza alırsan düzelme olacağını düşünüyorum. Onun haricinde herhangi bir şey olacağını düşünmüyorum. Benim BIOS'um da önüme çıkan ekranda fan kısmını bulup giriyorum ve daha sonra fanların otomatik, Turbo vb. ayarları çıkıyor seçiyorsun veya kendine özel ayar yapıyorsun.

Geri
Yukarı