Sistem açılıyor ama görüntü gelmiyor

Merhababa

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bugün bilgisayarı açtığımda açılıp kapanıyordu, fanlar yavaş dönüyordu. Forumda sağ olsun bir arkadaş kasada statik elektrik olabilir, toprakla dedi. Ben de kasayı falan kontrol kalemi ile elektriğini aldım, parçaları falan söküp taktım, işe yaradı, açıldı. Sonra yine bilgisayarı açtığımda normal açılıyor sonra birden fanlar hızlı dönmeye başlıyor, gerektiğinden hızlı dönüyor ve bip sesi gelmiyor. Aynı zamanda da görüntü de gelmiyor, BIOS pilini söktüm, bekledim, tekrar taktım yok, olmadı. Anakart resetleme uçlarına demir değdirdim yine olmadı. Ekran kartında bir sıkıntı yok, çıkardım yine bip sesi gelmiyordu. Sorun neden kaynaklı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısı başıma geldi. Bilgisayarı açıyorsun fanlar son hız çalışıyor. (İşlemci, ekran kartı dışında ana karta takılı fan yok bende. Ekran kartının fanı son hızda çalışıyordu ama işlemciyi hatırlamıyorum) Ayrıca bilgisayar bip sesi vermiyor. Bilgisayarcıya götürdüm, güç kaynağı arızalı dedi. Yeni güç kaynağı takınca düzeldi.

Aynısı başıma geldi. Bilgisayarı açıyorsun fanlar son hız çalışıyor. (İşlemci, ekran kartı dışında ana karta takılı fan yok bende. Ekran kartının fanı son hızda çalışıyordu ama işlemciyi hatırlamıyorum) Ayrıca bilgisayar bip sesi vermiyor. Bilgisayarcıya götürdüm, güç kaynağı arızalı dedi. Yeni güç kaynağı takınca düzeldi.
Güç kaynağını bugün açtım içinde kırmızı bir şey erimişti ,sonrasında bilgisayara taktım bi sıkıntı olmadı ama 2.açışımda arıza verdi.

Güç kaynağını bugün açtım içinde kırmızı bir şey erimişti ,sonrasında bilgisayara taktım bi sıkıntı olmadı ama 2.açışımda arıza verdi.
Güç kaynağının çalışması, sağlam olduğunu göstermiyor. Ben de senin gibi zannediyordum, bilgisayarcı güç kaynağı arızalı dediğinde şüphe ettim. Neyse, arızalı güç kaynağını halen şerit led yakmak için kullanıyorum. Bilgisayarını teknik servis hizmeti veren bir bilgisayarcıya götür. Yada bir arkadaşın varsa güç kaynağını denemek için izin iste. Senin sorunun güç kaynağı veya anakart gibi.

Geri
Yukarı