Sistem açılmıyor

kaanxmia

Decapat
Daha fazla  
PC'mde bir sorun yaşadım yeniden ve artık bir sorayım dedim. Lütfen sebebini bilen söylesin ya da tahminde bulunsun.

Sistemimi alalı 1 yıl oldu ve 6.ayinda gece saatlerinde kasami acarken PC açılmıyordu sadece fan ışıkları 4 sn yanıp kapaniyordu kasa 4, 5 defa denedim ve sabahi bekledim sabah düzeldi daha sonra bir gün güç kablosu başlığı patladı ama kasaya bir şey olmadı ve bugün yeniden bir sorun yaşadım kasanın açma tuşuna bastığım halde açılmadı ışık da yanmadi. Kasa sanki kablasu prize takilmamis gibiydi 5dk sonra düzeldi yine.

Bugün kasanin 1.yili falan oldu.

Neden böyle bir sorun yaşadığımi sebebini ve aynı sorun tekrar etmemesi için neler yapabileceğimi hakkında bir tahmin vb bir şeyler söylerseniz çok iyi olur.

PSU'nuz kaliteli bir PSU. Sanırım uzatma kablosu yüzünden bu problemi yaşadınız. Farklı bir uzatma kablosu kullanabilirsiniz.

Bunu ben de biliyorum fakat şuan arkadaşa prizi söktürüp kablolara baktıramam değil mi?
Evet ama yine de topraklama var diyemezsiniz. Prize bakmadan bu kanıya varılamaz.

PSU'nuz kaliteli bir PSU. Sanırım uzatma kablosu yüzünden bu problemi yaşadınız. Farklı bir uzatma kablosu kullanabilirsiniz.

Bunu ben de biliyorum fakat şuan arkadaşa prizi söktürüp kablolara baktıramam değil mi?
yani az önce yaşadığım sorun ondansa değiştirdiğm kablodan dolayiysa ilk yaşadığım sorun neyden olabilir o sıra çok korkmuştum pc kablo takılı görüldüğü halde maus klavye ışığı yanıp kasayi acinda fanları 5sny açık kalıp sonra pcyin kendini kapatması o neyden olabilir onla 30dk uğraştım ve düzelmedi sabah düzelmişti

Bende öyle düşünüyorum değiştirdikten sonra dediğim gibi 5dk degistirdigimle açık kaldı ama kapatıp 5dk bir yere gittim ve açmaya çalıştığımda açılmadı işte sonra tak çıkarla düzeldi kardeşimde o prizde zaten sorun var olduğunu söyledi degistirdigimle.

Prizdeki voltaj değerlerinde de sıkıntı olabilir. Yüksek voltaj veya düşük voltajdan dolayı da yapabilir. Prizdeki patlama olayı bu yüzden de olmuş olabilir.

Prizdeki voltaj değerlerinde de sıkıntı olabilir. Yüksek voltaj veya düşük voltajdan dolayı da yapabilir. Prizdeki patlama olayı bu yüzden de olmuş olabilir.

Patlama sorunu ondan olabiljr zaten 26 saat aralıksız açık kalmıştı hatirladigim kadariyla oyunlara dalmıştım
ilk yaşadığım sorun neyden olabilir o sıra çok korkmuştum pc kablo takılı görüldüğü halde maus klavye ışığı yanıp kasayi acinda fanları 5sny açık kalıp sonra pcyin kendini kapatması o neyden olabilir onla 30dk uğraştım ve düzelmedi sabah düzelmişti
eve elektrikçi çağırıp prizi kontrol ettiririm daha sonra bişey çıkmazsa bilgisayarciya götürüp sorarım

Son düzenleme:
Patlama sorunu ondan olabiljr zaten 26 saat aralıksız açık kalmıştı hatirladigim kadariyla oyunlara dalmıştım.

İlk yaşadığım sorun neden olabilir o sıra çok korkmuştum PC kablo takılı görüldüğü halde fare klavye ışığı yanıp kasayi acinda fanları 5sny açık kalıp sonra PC'yin kendini kapatması o neden olabilir onla 30dk uğraştım ve düzelmedi sabah düzelmişti.

Elektriği uzak başka bir prizden çekmeyi denedin mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı