Sistem almak için İtopya indirimleri beklenmeli mi?

• Konuyu başlatan 190E
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 1B

190E

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Benim elimde 20.300 TL para var. Şu sistemi beğendim. Anakart, RAM ve SSD özelleştirmesi yaptım dün fiyatı 20.090 liraydı bugün 20.300 oldu az önce sayfayı yeniledim 50 lira daha artmış. Daha da artar mı yoksa tekrar azalır mı bilemiyorum.

Soruma gelecek olursam, yarın Ankara'ya İtopya açılıyor. Açılış yıl dönümleri falanmış hem de açılışa özel bir sürü fırsat ve indirim olacak diyorlar. Daha önce İtopya'nın indirimlerine denk gelmiş olanlar vardır. Gerçekten kayda değer indirimler yapıyorlar mı beklemeli miyim? Beklemekten kastım yarın açılışa bbl ekibi falan gelecekmiş hengame olur büyük ihtimal o yüzden yarın gidemem. Başlangıçta bahsettiğim sistemin fiyatı biraz daha da artarsa pişman olacağım. Ne yapmalıyım?

Benim elimde 20.300 TL para var. Şu sistemi beğendim. Anakart, RAM ve SSD özelleştirmesi yaptım dün fiyatı 20.090 liraydı bugün 20.300 oldu az önce sayfayı yeniledim 50 lira daha artmış. Daha da artar mı yoksa tekrar azalır mı bilemiyorum.

Soruma gelecek olursam, yarın Ankara'ya İtopya açılıyor. Açılış yıl dönümleri falanmış hem de açılışa özel bir sürü fırsat ve indirim olacak diyorlar. Daha önce İtopya'nın indirimlerine denk gelmiş olanlar vardır. Gerçekten kayda değer indirimler yapıyorlar mı beklemeli miyim? Beklemekten kastım yarın açılışa bbl ekibi falan gelecekmiş hengame olur büyük ihtimal o yüzden yarın gidemem. Başlangıçta bahsettiğim sistemin fiyatı biraz daha da artarsa pişman olacağım. Ne yapmalıyım?
Hocam sanırım cumartesi yeni bir sistem gelecek onu bekleyebilirsiniz kayda değer indirimler oluyor fakat en geç pazar gününe kadar almanızı tavsiye ederim bana da hep bekle dediler Allah'a şükür kafama koydum ve aldım 14.000TL'ye aldığım sistem 17.000TL olmuştu 2 gün içerisinde.

Hocam sanırım cumartesi yeni bir sistem gelecek onu bekleyebilirsiniz kayda değer indirimler oluyor fakat en geç pazar gününe kadar almanızı tavsiye ederim bana da hep bekle dediler Allah'a şükür kafama koydum ve aldım 14.000TL'ye aldığım sistem 17.000TL olmuştu 2 gün içerisinde.
İşte keşke nasıl bir sistem geleceğini falan bilebilsem. 3060Ti ve 11400F'ten daha düşük bir sistem istemiyorum. PCI-E 4.0 anakart ekledim buna. Onu da kısmak istemiyorum. Umarım doğru düzgün bir şey gelir. Ya da umarım bunun fiyatı artmaz.

İşte keşke nasıl bir sistem geleceğini falan bilebilsem. 3060 Ti ve 11400F'ten daha düşük bir sistem istemiyorum. PCI-e 4.0 anakart ekledim buna. Onu da kısmak istemiyorum. Umarım doğru düzgün bir şey gelir. Ya da umarım bunun fiyatı artmaz.

Büyük ihtimalle 10-15 bandında gelir baktığım kadarıyla en uygun İtopya sanırım size birkaç hazır sistem bırakayım inceleyin isterseniz:
1-)VOK-PRO/AMD RYZEN 5 5600X/ASUS GeForce RTX3060 DUAL V2 OC 12GB/16GB DDR4/500GB NVMe M.2 SSD/Geforce RTX RayTracing PC| ITOPYA.COM yükseltme yaparsanız ekran kartında çok az aşarsınız paranızı.
2-)ALPER BICEN-MAMBA/Intel Core i5 11600K/ASUS TUF GeForce RTX 3060 GAMING OC 12GB/500GB NVMe M.2 SSD/16GB DDR4/Geforce RTX RayTracing PC| ITOPYA.COM
3-)PQUEEN-LOGIC/AMD RYZEN 5 5600G/ GIGABYTE GeForce RTX 3060 Ti EAGLE OC 8GB/16GB DDR4/500GB NVMe M.2 SSD/Geforce RTX RayTracing PC
Hoşuma gidenler bunlar oldu.

3060 Ti kartı 3060'a düşürmek mantıklı mı? FPS farkı çok fazla var aralarında. Ben de PQUEEN'i beğenmiştim.

Merhabalar aşağı yukarı benzer bir sistem almayı ben de düşünüyorum fakat Intel tarafında bayağıdır fikrim yok ama forumda da çoğu arkadaş 5600X tercih etmiş. Koyduğun sistem güzelmiş fakat INNO3D ekran kartı markası beni biraz çekindiriyor açıkçası.

Merhabalar aşağı yukarı benzer bir sistem almayı ben de düşünüyorum fakat Intel tarafında bayağıdır fikrim yok ama forumda da çoğu arkadaş 5600X tercih etmiş. Koyduğun sistem güzelmiş fakat INNO3D ekran kartı markası beni biraz çekindiriyor açıkçası.
INNO3D konusunda araştırma yaptım memnuniyetsiz birini görmedim ben. Ayrıca 5600X fiyat olarak daha yüksek. Yoksa ben de 5600X tercih etmek isterdim.

Ankara şubesine özel bir kaç sistem tanıtıldı ama bana yeterli gelmedi. Umarım yeni sistemler eklerler. Bende bekliyorum.

Geri
Yukarı