Sistem aniden kapanıyor

YASUDAREYİZ

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, masaüstü bilgisayarımda uzun zamandır kapanma problemi vardı. Dün format attım, sorun devam ediyordu, yani bir ayardan kaynaklı değil. Bugün kasanın içini açtım her zamanki gibi temizlik yapmak için. Temizliğini yaptım sonra da belki f_panel yanlış takılmıştır ondan kapatamıyorumdur Windows’tan diye düşündüm ve kullanma kılavuzundan bakıp taktım. Sonra bilgisayarımı fişe taktım çalıştırdım ve iki saniye içinde geri kapandı birkaç kez öyle oldu sonra ekran kartını çıkardım taktım hiç ellemeden f_panel’in fotoğrafını çekmiştim aynen o düzende geri taktım. Sorunum devam etti. Sonra kasadan her şeyi söktüm yani kabloları çıkardım. Sonra tekrar çalıştırdım aynı şekilde kapandı hiç görüntü gelmeden. Sosyalde bir konuda benzer bir sorun için okumuştum Power tuşuna bir dk basılı tuttum ondan sonra tekrar çalıştırdım normal çalışmaya başladı BIOS pilini söküp takmıştım bir kez de değişiklik olmuş mu diye BIOS'a giriyordum. Checksum hatası verdi ve kapandı sonra tekrar 1 dk basılı tutup tekrar çalıştırdım ve bu kez BIOS'a girebildim. Tarihe BIOS ayarlarına falan bakarken bilgisayar birden yine kapandı. Sonra tekrar aynı işlemi yapıp BIOS'a girdim tekrar kapandı. Artık sizlere danışmaktan başka çarem yok önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

@Recep Baltaş
@Ali Güngör

Bir arkadaş buna benzer bir sorun yaşamıştı. Ama o termal macunu sürmeyi unuttuğu için cpunun aşırı ısınmasından dolayı pc kapatıyordu kendini. Termal macunu sürünce düzelmişti

Bir arkadaş buna benzer bir sorun yaşamıştı. Ama o termal macunu sürmeyi unuttuğu için CPU'nun aşırı ısınmasından dolayı PC kapatıyordu kendini. Termal macunu sürünce düzelmişti.

Teşekkür ederim ama işlemcinin de fanın da hiçbir sıkıntısı yoktu yüksek derecelere de çıkmıyordu temizlik için açtıktan sonra dediklerimi yaptıktan sonra birden bu oldu daha önce de hiç böyle bir şey olmadı.

@Recep Baltaş lütfen siz de bir bakabilir misiniz konuya vize yerine yapmam gereken ödevler de var bir an önce bu sorunu çözebilirsem çok müteşekkir olurum.

Evet çalışıyor şimdi bir gelişme oldu hemen aktarayım.
Umutsuzca tekrar Power tuşuna bastım önce bir hata yazısı çıktı ama kapanmadı sonra bir şeyler yaptı kendisi ve kendi kendine yeniden başlattı hiç dokunmadım ve Windows açıldı Discord'da açıldı mouse’umu da kullanabildim ama yaklaşık 30 saniye sonra tekrar kapandı.
Kayıttaydım arkadaşlarıma düzenlettirip bir video atabilirim gerek varsa.

Temizlik sırasında işlemci fanının kabloları oynamış olabilir mi acaba. Ben işlemci ısındığı için kapandığını düşünüyorum ama emin değilim. Bilen bir arkadaşı beklemek en iyisi hocam

Temizlik sırasında işlemci fanının kabloları oynamış olabilir mi acaba? Ben işlemci ısındığı için kapandığını düşünüyorum ama emin değilim. Bilen bir arkadaşı beklemek en iyisi hocam.

Bu sorunla karşılaşınca o fanı da söküp sapasağlam taktım. İlginiz için teşekkür ederim hocam.

Belki temizlik esnasinda bir sikinti çıktı.
I basamamaktan perma ban yiyeni ilk defa görücez hadi bakalım.
Merhaba arkadaşlar, masaüstü bilgisayarımda uzun zamandır kapanma problemi vardı. Dün format attım, sorun devam ediyordu, yani bir ayardan kaynaklı değil. Bugün kasanın içini açtım her zamanki gibi temizlik yapmak için. Temizliğini yaptım sonra da belki f_panel yanlış takılmıştır ondan kapatamıyorumdur Windows’tan diye düşündüm ve kullanma kılavuzundan bakıp taktım. Sonra bilgisayarımı fişe taktım çalıştırdım ve iki saniye içinde geri kapandı birkaç kez öyle oldu sonra ekran kartını çıkardım taktım hiç ellemeden f_panel’in fotoğrafını çekmiştim aynen o düzende geri taktım. Sorunum devam etti. Sonra kasadan her şeyi söktüm yani kabloları çıkardım. Sonra tekrar çalıştırdım aynı şekilde kapandı hiç görüntü gelmeden. Sosyalde bir konuda benzer bir sorun için okumuştum Power tuşuna bir dk basılı tuttum ondan sonra tekrar çalıştırdım normal çalışmaya başladı BIOS pilini söküp takmıştım bir kez de değişiklik olmuş mu diye BIOS'a giriyordum. Checksum hatası verdi ve kapandı sonra tekrar 1 dk basılı tutup tekrar çalıştırdım ve bu kez BIOS'a girebildim. Tarihe BIOS ayarlarına falan bakarken bilgisayar birden yine kapandı. Sonra tekrar aynı işlemi yapıp BIOS'a girdim tekrar kapandı. Artık sizlere danışmaktan başka çarem yok önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

@Recep Baltaş
@Ali Güngör
PSU'da sorun olmalı. Başka bir PSU ile çalıştırmayı deneyin sorun devam ederse anakart sorunu olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı