Sistem aniden kilitleniyor

Daha fazla  
Az önce YouTube'da video izliyordum ve bir anda sistem dondu hiçbir şey yapamıyorum. Kilitlendi sistem ne mouse çalışıyor ne klavye hiçbir şey çalışmıyor. Sistem kilitlendi sonra güç düğmesinden laptopu kapattım bir daha açtım gene oldu son 3 saattir böyle. Neden sistem aniden donuyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
1 - En son program kurdunuzmu?
2 - En son driver güncelledinizmi?
3 - Virüs taraması yaptınızmı?
4 - HDD / SSD inizi test ettinizmi?

Recep Baltaş'tan:

Sabit diskinize sağlık testi yapmak için HD Tune kullanabilirsiniz.
  • Öncelikle HD Tune 5.70+ sürümünü indirin.
  • Yazılımı çalıştırınca Health sekmesine geçin.
    • Eğer burada sarı veya kırmızı ibare varsa disk sağlığınız riskte olabilir.
  • Error Scan kısmından diskinizin yüzeyini hatalara karşı taratabilirsiniz.

1 - En son program kurdunuz mu?
2 - En son driver güncellediniz mi?
3 - Virüs taraması yaptınız mı?
4 - HDD / SSD inizi test ettiniz mi?

Recep Baltaş'tan:

Sabit diskinize sağlık testi yapmak için HD Tune kullanabilirsiniz.
  • Öncelikle HD Tune 5.70+ sürümünü indirin.
  • Yazılımı çalıştırınca Health sekmesine geçin.
    • Eğer burada sarı veya kırmızı ibare varsa disk sağlığınız riskte olabilir.
  • Error Scan kısmından diskinizin yüzeyini hatalara karşı taratabilirsiniz.

Hocam 1 ve 2. madde ile ilgili bir sorun yok en son driver 2 hafta önce en son program 3 gün önce kurdum sorun 3 saattir var ve HD Tune'u indirdim ancak lisans satın almam gerekiyor deneme sürümüde önceden indirdiğim için bitmiş virüs taraması 3 programla yaptım virüs yok HDD veya SSD ile ilgili sorun ve Lenovo Vantage uygulamasından donanım sağlık taraması yaptım bir şey gözükmedi.

Hocam 1 ve 2. madde ile ilgili bir sorun yok en son driver 2 hafta önce en son program 3 gün önce kurdum sorun 3 saattir var ve HD Tune'u indirdim ancak lisans satın almam gerekiyor deneme sürümüde önceden indirdiğim için bitmiş virüs taraması 3 programla yaptım virüs yok HDD veya SSD ile ilgili sorun ve Lenovo Vantage uygulamasından donanım sağlık taraması yaptım bir şey gözükmedi.
Sistem geri yükleme yapmayı deneyebilirsiniz hocam o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı