Çözüldü Sistem bazen açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dogukanoztop

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarım bazen hiçbir problem ya da hata mesajı vermeden açılmıyor güç tuşuna basınca. Daha sonra kendiliğinden düzeliyor ve sorunsuz bir şekilde açılıyor. Güç kaynağını mi değiştirmem gerekli yoksa başka bir arıza mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kanka aynı sorun benim eski PC'de vardı PSU'ya da anakart değişmiştim büyük ihtimalle PSU değiştim başka bir PSU ile deneme ihtimaliniz varsa deneyin.

Bana da PSU problemi gibi geliyor marka High Power biraz ucuz kaçmıştım alırken ilk ömrü biten o oldu sanırım.
Güç düğmesinin düzgünce çalışıp çalışmadığından emin misiniz? Biraz sert basınca açılıyor olabilir veya yumuşak basınca.
Güç düğmesi çalışıyor anakarttan çalıştırmayı denedim yine çalışmadı.
Dün gece çalıştı kullandım aygıt yöneticisine baktım hiçbir problem yoktu tüm parçaları görüyor. Bu sabah açmaya çalıştığında yine açılmadı.
şuan bilgisayar açıldı ama kapatmaya korkuyorum tekrar açılmayacak diye

Güç düğmesi çalışıyor anakarttan çalıştırmayı denedim yine çalışmadı.
Dün gece çalıştı kullandım aygıt yöneticisine baktım hiçbir problem yoktu tüm parçaları görüyor. Bu sabah açmaya çalıştığında yine açılmadı.
Şu an bilgisayar açıldı ama kapatmaya korkuyorum tekrar açılmayacak diye.

Kanka aynı sorun benim eski PC'de vardı PSU ya da anakart değişmiştim büyük ihtimalle PSU değiştim başka bir PSU ile deneme ihtimaliniz varsa deneyin.

Kanka aynı sorun benim eski PC'de vardı PSU'ya da anakart değişmiştim büyük ihtimalle PSU değiştim başka bir PSU ile deneme ihtimaliniz varsa deneyin.

Bana da PSU problemi gibi geliyor marka High Power biraz ucuz kaçmıştım alırken ilk ömrü biten o oldu sanırım.

Çözüm

Çok büyük ihtimalle PSU dostum 500W işini görecektir orta düzeyde.

Geri
Yukarı