Sistem belirli bir sure calisip kapaniyor

awwsheep

Femtopat
Daha fazla  
RAM
t-force 16 gb ddr4 3600 mhz cl18
SSD veya HDD modeli
James Donkey JD512 512GB 3D Nand 2000/1500MB/sn NV
Ekran kartı
Gıgabyte Rtx 3070 Eagle 8gb GDDR6X 256 Bit Rgb LED
Anakart
Asus Prime B450-Plus AMD B450 AM4 DDR4 4400 Mhz AT
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500 3.60GHz 6 Çekirdek 19MB Önbellek
Arkadaşlar merhaba. 2 gun once topladigim sistemde oyuna girdikten sonra nedenin anlamadigim bir kapanma yasandi. Hemen akabinde PC'yi tekrar açtım ve ekran no signalda ama sistem calisir vaziyette.

Internetten arastirdim niye yapar diye ve RAM sök tak islemini gerceklestirdim, açıldı fakat RAM'lerde sıkıntı olabilir endisesi ile Memtest'e tabii tutarken tekrar kapandi PC.

Bir daha sök tak yolu ile PC'yi açtım ve teker teker Memtest yaptığımda hata bulunamadi. Bu kapanmanin sebebi ne olabilir?

KS
KS
awwsheep

awwsheep

Femtopat
Daha fazla  

BlueEagle

Hectopat
Daha fazla  

Gamepower GP-750 apfc 14cm 80+ Bronze 750W Power Supply​

Oyun icinde kontrol etmedim ama stres testlerine sokmustum islemcinin sicakligi 90 derece civarinda idi ekran kartinin Max 75 derecelerde gordum 2-3 saatlik eszamanli calistirdiktan sonra.

90 derece işlemci için biraz yüksek en fazla kaç gördünüz?

KS
KS
awwsheep

awwsheep

Femtopat
Daha fazla  
@LuckyThing dediği gibi sıçaklık testi yapın PSU markası o bütçe bir sistem için rezalet sıcaklık ile alakalı bir şey değilse benim görüşüm PSU veya SSD kaynaklı.
Sormayin psu icin arastirma yapmadan aldimpismanim sonradan forumlardan okuduktan sonra pisman oldum.

Psu arizasi olup olmadigini anlamanin bir yolu varmidir?

90 derece işlemci için biraz yüksek en fazla kaç gördünüz?
Stok fan ile kullnaiyorum sogutucu almak icin butcem yetmedi en fazla gordugum deger 90 derece idi.

BlueEagle

Hectopat
Daha fazla  
Sormayin PSU icin arastirma yapmadan aldimpismanim sonradan forumlardan okuduktan sonra pişman oldum.

PSU arizasi olup olmadigini anlamanin bir yolu var midir?

Stok fan ile kullnaiyorum sogutucu almak icin bütçem yetmedi en fazla gordugum deger 90 derece idi.

OCCT ile Power testi yap diyeceğim ama işlemci ısısını takip et ısı ile alakası yok ise güç kaynağı yetmeyip kapanacak veya res atacak.

LuckyThing

Hectopat
Daha fazla  
Sormayin PSU icin arastirma yapmadan aldimpismanim sonradan forumlardan okuduktan sonra pişman oldum.

PSU arizasi olup olmadigini anlamanin bir yolu var midir?

Stok fan ile kullnaiyorum sogutucu almak icin bütçem yetmedi en fazla gordugum deger 90 derece idi.

OCCT ile PSU testi yapın bir de oyun içi Afterburner ile CPU sıcaklıklarına bakın 90 derece gördüyseniz oyunlarda 95 olup kapatıyor olabilir.

Yeni konular

Yukarı