Sistem belirsiz aralıklarla günde 3 kere kendi kendini yeniden başlatıyor

Deniz1789

Femtopat
Yeni bir bilgisayar aldım günde 3 kere kendi kendini yeniden başlatıyordu. Servise gönderdim RAM slotları gevşemiş dediler. Sorunu çözdük dediler sonra yolladılar. Bilgisayar elime ulaştı sorun hala devam ediyordu. Bende buraya konu açmaya karar verdim yardımcı olabilir misiniz neden kaynaklanıyor. Üçlü priz kullanıyorum burada (Max 3500W olanlardan)

Güç ayarlarından şu ayarları yapın belki farklılık olur donanımsal değilse.

Ekran 4.png

Ekran3.png

16 GB DDR4 3000 Mhz APACER BLACK-GOLD 1.2V 8GBX2
AMD RYZEN 5 3500 TRAY 3.6GHZ 16MB AM4
512GB JAMES DONKEY M.2 NVME INTEL+SMI SSD JD2512
ASUS DUAL-RTX2060-A6G-EVO 6GB GDDR6 192Bit HDMI DP
PCH F CLASS 1.2 GOLD GAMİNG BİLGİSAYAR
GAMEPOWER HORIZON RGB GAMING KASA MESH PANEL 650W
ASUS B450M DRAGON AMD B450 SOKET AM4 DDR4 -BULK
Bilgisayar modelinizi ya da sistem özelliklerinizi paylaşabilir misiniz?

Eki Görüntüle 679412

Eki Görüntüle 679410

Gösterdiklerinizi denedim . Eğer sonuç alrısam olumlu veya olumsuz burayı bilgilendireceğim

Eki Görüntüle 679412

Eki Görüntüle 679410

Maalesef işe yaramadı.

Son düzenleme:
Prime95 ile "Blend" modunda stres testi yapın ve "Core Temp" gibi bir yazılımla sıcaklıkları takip edin. 15 dakikalık test sonucu sıcaklıkları paylaşabilir misiniz?

Prime95 ile "Blend" modunda stres testi yapın ve "Core Temp" gibi bir yazılımla sıcaklıkları takip edin. 15 dakikalık test sonucu sıcaklıkları paylaşabilir misiniz?
Adsız.png
MSI Kombustor da yapılmıştı bir incelermisiniz
Şöyle bir şey fark ettim. Güç ayarlarında yüksek performans yapınca daha fazla reset atıyor bilgisayar. Fakat güç tasaruf modunda daha az. Neyle alakalı olabilir

Sorun güç kaynağı kaynaklı görünmüyor. Bu kadar yükteyken de reset atardı güç kaynağı kaynaklı olsa.
"Komut istemi"ni (cmd) yönetici olarak çalıştırıp " powercfg –restoredefaultschemes " yazın. Güç seçenekleri sıfırlansın. Olmazsa sorun hala RAM'lerde olabilir. "Memtest86" ile RAM testi yapmakta yarar var. Siz de RAM'leri gevşemiş mi diye kontrol edebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı