Sistem bir anda kendini kapattı

Stokeley

Centipat
Katılım
22 Ekim 2020
Mesajlar
767
Çözümler
5
Yer
Sin City
Sistemim yaklaşık 10 aylık, bu zamana kadar kendini kapatma gibi bir durum olmadı. İlk aldığım zamanlarda sistemi komple OCCT testine de tabii tutmuştum 10 dakikalık, o zamanda kapanmadı. Yakın zamanda 2 defa Furmark testi yaptım ekran kartı için, o zaman da kapanma olmadı.

Normal telefonuma bakıyordum, herhangi bir oyun vs. açık değildi bir anda kapandı sistem. Şimdi geri açtım. Ne olmuş olabilir?

Bu zamana kadar bu sistemle çektiğim sıkıntılar bazı oyunlarda FPS drop, bazen de gündelik kullanımlarda belli başlı takılmalar.

Kabloda herhangi bir oynama olduğunu düşünmüyorum keza kapandığı gibi geri açtım sistemi, kasaya herhangi bir temas vs. olmadan kapandı.
 
Son düzenleme:
KS
KS
Stokeley

Stokeley

Centipat
Katılım
22 Ekim 2020
Mesajlar
767
Çözümler
5
Yer
Sin City
GameGaraj'ın sistemlerinde kullandığı PSU'lar çok da iyi değil. Doalyısıyla sorun PSU'da gibi gözüküyor. PSU'yu teste sokup sonuçlarını atar mısınız?
Screenshot_1.png Screenshot_2.png Screenshot_3.png @marasl1 buyrun hocam 15 dakika boyunca yaptım.
 

midgardian

Hectopat
Katılım
30 Haziran 2017
Mesajlar
4.334
Makaleler
1
Çözümler
15
Nadiren gerçekleşen kapanma veya yeniden başlama durumu. Genellikle bir oyunu kapattıktan hemen sonra gerçekleşiyor. Kullanıma ciddi bir etkisi olmadığı için servise göndermiyorum şimdilik. Alırken de güç kaynağı ile alakalı sorun olabileceğini tahmin ederek almıştım zaten. F/P olarak güç kaynağı olmayan haliyle rakiplerine göre fiyat olarak epey iyi bir yerde duruyordu. Depolama birimi olmadan satın almıştım ben, kendim ekledim.
 

Yeni konular

Yukarı