Sistem Boşta Yüksek CPU Kullanımı

Net Reactör

Hectopat
Daha fazla  
Dediğim gibi bilgisayarda hiçbir şey yapmadığım halde CPU fanı hızlanıyor, dolayısıyla fazla sese sebep oluyor. Hiç böyle bir şey olmazdı. Son 2 gündür böyle oluyor, sorun ne olabilir? Önceden PC'nin çalıştığı belli olmuyordu. Şu anda ise çok fazla ses var. Ayrıca başlık fazla uzun oldu yazamadım PSU fanı dönmüyor onuda yeni anladım daha PSU garantisi mevcut servise yollayayım mı?
  • PSU: Xigmateg XCP A600 600W
  • İşlemci: AMD FX X4 4300
  • Ekran Kartı: AMD R9 380
  • Ekran kartının fanı dönmezken oluyor bahsettiğim ses.
Not: Kasanın içi gayet temiz. Toz vs bulunmamakta isterseniz fotoğraf video veya ses kaydı atabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görev yöneticisinde yüksek CPU kullanımına yol açan programı bulabilirsin.
Adsız.png
Buranın fotoğrafını CPU yazan yere basıp yollarsan daha iyi yardımcı olunabilir.

Eğer CPU kullanımı düşük olmasına rağmen ısı yüksek dolayısıyla fan çalışıyorsa termal macun ile ilgili bir problem olabilir.

Not: Görev yöneticisini açmak için CTRL+SHİFT+ESC tuşlarına birlikte basabilirsin.

Son düzenleme:
Görev yöneticisinde yüksek CPU kullanımına yol açan programı bulabilirsin.Eki Görüntüle 186332Buranın fotoğrafını CPU yazan yere basıp yollarsan daha iyi yardımcı olunabilir.
Ardı ardına cekilmiş 3 resim buyur kardeş. %35 in üstüne çıkmadı altta oyun açık şuanda fakat ses hala fazla. az kullanmasına karşın. Eskiden pc kapalı mı açık mı anlayamazdım resmen abartısız. şuanda bağırıyor.
bandicam 2016-09-06 21-51-31-633.jpg
bandicam 2016-09-06 21-51-32-965.jpg
bandicam 2016-09-06 21-51-34-170.jpg

Başlık düzeltilmiş moderatörler tarafından cpu yu fazla kullanmıyor cpu fanı hızlanıyor ve fazla sese sebep oluyor boştayken bile. Önceden olmazdı.

AIDA64 veya benzeri bir programla CPU sıcaklığına bak bir anormallik varsa termal macun şüphelenmek için iyi bir sebep.(Sistem boştayken sıcaklık değerlerini buraya atarsan iyi olur)

AIDA64 veya benzeri bir programla CPU sıcaklığına bak bir anormallik varsa termal macun şüphelenmek için iyi bir sebep.(Sistem boştayken sıcaklık değerlerini buraya atarsan iyi olur)
Buyur kardeş.
bandicam 2016-09-06 22-10-40-837.jpg

Bu pc boştayken. Az önce oyun açıkken 60 lar da idi sıcaklık.

Denetim masasından Güç seçeneklerine girip, Dengeli seçeneğinin plan ayarlarını değiştir kısmına girip Bu plan için varsayılan ayarları geri yükleyi seçermisin ? Şu fotoğrafta görebilirsin.
Eki Görüntüle 186343
Hemen yapıyorum bekle.

İstersen bir Gta 5 falan açıp atayım sıcaklığı ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı