Sistem boştayken CPU 75, GPU 50 derecede çalışıyor ve Windows 11 kurulumu tamamlanmıyor

efan27

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
🖥️ PC: i5-9300H | GTX 1650 | 8 GB RAM | IPS 90 hZ | 128 GB SSD + 1 TB HDD | Windows 11 HOME ! ACER NİTRO 5
RAM
8 gb
SSD veya HDD modeli
128 GB SSD-1 TB HDD
Ekran kartı
SSD NVMe KINGSTON RBUSNS8-HDD WDC WD10SPZX-2
Anakart
ACER NİTRO AN515-54
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i5-9300H CPU @ 2.40GHz
İyi günler arkadaşlar. Benim sorunum bilgisayarım açılır açılmaz bilgisayarda hiçbir yük yokken CPU +75 GPU +50 ile ısı başlıyor ve fan hızı neredeyse son hıza ulaşıyor. Aynı zaman da en düşük ayara sahip olan oyunu bile açtığım da ise değerler daha da katlanıyor. Bir bilgisayar servisine gidip sorunu anlattığım da termal macun yenilemesi ve bilgisayarı temizlediğini fakat yukarıda değindiğim sorunların çözüme uğramadığını söyledi. Başka çözüm önerisi sorduğumdaysa eve gidip Windows'u formatlamam gerektiğini söyledi fakat harici olarak formatla içindeki Windows ile değil sitesinde bile bulabilirsin dedi. Sorum harici olarak kastettiğini tam olarak anlamadım eve geldiğim de cümlesini tam olarak idrak ettim onun için soramadım. Ayrıca bir de benim işletim sistemim orijinal Windows 10 Home'u W11'e yükseltmek istediğim de ise yükleme sırasında %99 gelip kapanıyor, geri açtığımdaysa yüklenenler geri alınıp deyip eski haline geliyor. Şimdiden teşekkür ederim.

Görev yöneticisi diye bir araç var, oradan hangi namussuz kullanıyor sistem kaynaklarını baksaydın iyiydi.
baktım her şey normal oyun oynarken cpu nun gpu dan daha çok ısınması normal mi

Ekran kartı yerine SSD'yi yazmışsın.
nvidia geforce gtx 1650 hocam

Bir de BIOS dan bakar mısın sıcaklıklara.
WhatsApp Image 2022-10-02 at 11.32.27.jpeg

hocam burdan bulamadım scaklık değerlerini

CPU bloğunun bakır hattının işlemciye temas ettiğinden emin misiniz?
hocam zaten bilgisayarın içini hiç açmadan bu değerlere yükseldi ortalama 2 yıl sonra böyle oluncada termal macun yenilemesi ve temizlik yaptık kapatırkende dikkat ettik

Son düzenleme:
Hocam zamanında aynı sıkıntıyı bende çekmiştim benim ki ekran kartı yüzündendi orası ayrı ama bilgisayarda virüs vardı. Format atınca düzelmişti. Gelecek cevaplara bakın eğer çözüm getirmezse format atmayı düşünün.

Geri
Yukarı