Sistem çalışırken HDD'den açılıştaki ses geliyor

concerta

Kilopat
Makaleler
11
Sistem SSD içinde HDD için de de oyunlar var ancak bazen HDD motor çalışma sesi yapıyor. Yani bilgisayar açılırken sesi yapıyor, bunu 2-3 kere yapıyor. Normal midir? Şöyle tahmin ediyorum. Ben herhalde HDD iş yapmayınca uykuya gidiyor diye düşünüyorum. Yine de buraya sorayım dedim, bir sorun vardır diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem SSD içinde HDD için de de oyunlar var ancak bazen HDD motor çalışma sesi yapıyor. Yani bilgisayar açılırken sesi yapıyor, bunu 2-3 kere yapıyor. Normal midir? Şöyle tahmin ediyorum. Ben herhalde HDD iş yapmayınca uykuya gidiyor diye düşünüyorum. Yine de buraya sorayım dedim, bir sorun vardır diye.
Kullanmadığınız diskler ayarladığınız aralık geçtikten sonra uykuya dalar. Bu normal birşey. @Samotne Ciasteczka anlatmış zaten istiyorsanız sürekli çalışmasını sağlayabilirsiniz fakat bence bırakın kullanmadığınızda uyusunlar hem ömrü uzar hdd'in hemde enerji tasarrufu yapmış olursunuz.

Günlük kullanımda hiç kullanılmayan sadece iş için kullandığım 2 disk var 20 dakika süreye ayarlı. Zaten çalışırken illa o 20 dakika içerisinde bir kere eriştiğim için uykuya girmiyor beni yavaşlatmıyor.

Fakat bilgisayarın günlük kullanımında sürekli uyku durumundalar. Arada bir işletim sistemi yoklamak için (Misal windows gezgini falan açmışsınızdır) çalıştırabilir onu dert etmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı