Sistem çalışıyor ama görüntü gelmiyor

SametYiğit19

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarın servisteki parçalarını almaya gittim. Kasayı da götürdüm. Montajını yaptılar. RAM yoktu. Oradan kendileri RAM taktılar. Bilgisayar çalıştı sıkıntısız. Eve geldim. Kendi RAM'lerimi taktım. Kasa çalışıyor fakat görüntü yok. Kısayollar ile müzik de açtım, ses geliyor ama görüntü yok. Sıkıntı ne olabilir?
Bütün kabloları sök tak yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
1-tüm kablo giriş çıkışlarını bir kontrol edin.
2-RAM'lerin biri çıkar birini tak yaprak deneyin.
3-başka RAM'lerle deneyin.
4-dönüştürücünüzü kontrol edin.

1-tüm kablo giriş çıkışlarını bir kontrol edin.
2-RAM'lerin biri çıkar birini tak yaprak deneyin.
3-başka RAM'lerle deneyin.
4-dönüştürücünüzü kontrol edin.
1-2 ve 3 ü yaptım.Dönüştürücü tam olarak ne? Pek hakim değilim bu konulara.
Birde şöyle bir sorun var:
Mause u algılamıyor klavyenin num lock tuşu çakışmıyor.Sıkıntının anakartta olma ihtimali varmı? Şu anda kısayollarla birşeyde yapılmıyor.

Neden anakartta olsun ki adamlar çalıştırmış ve sadece RAM'ler ve kablolar ve monitör değişimiş.
Kabloları kontrol ettim dedin RAM'lere dedigimi yap sonrada monitör ve dönüştürücü ile ugraşırız.

Neden anakartta olsun ki adamlar çalıştırmış ve sadece RAM'ler ve kablolar ve monitör değişimiş.
Kabloları kontrol ettim dedin RAM'lere dedigimi yap sonrada monitör ve dönüştürücü ile ugraşırız.
Kablolarda değişiklik olmadı vatan bilgisayardan kasayı kurulu aldım eve geldim 2 gün sonra ramleri taktım çalıştırdım ve çalışmadı.Ramleri tüm slotlarda denedim olmuyor farklı bir ramle deneme şansım yok çünkü 1 tane var elimde.
Ek sıkıntılar:Resetlenmiyor bilgisayar.
Kapatırken uzun süre basmak gerekiyor kapatma tuşuna.
Yardımın için yinede teşekkürler.
Kasayı götürdüm bugün kasa boot etmiyor du açılınca, farklı bir işlemci taktık ve çalıştı sıkıntısız zaten servisten gelmişti işlemci sözde sıkıntısı yoktu ama bu sefer emin olduk ve yeniden servise gönderdik umarım tüm sıkıntı düzelir.

Son düzenleme:
Bilgisayarın servisteki parçalarını almaya gittim. Kasayı da götürdüm. Montajını yaptılar. RAM yoktu. Oradan kendileri RAM taktılar. Bilgisayar çalıştı sıkıntısız. Eve geldim. Kendi RAM'lerimi taktım. Kasa çalışıyor fakat görüntü yok. Kısayollar ile müzik de açtım, ses geliyor ama görüntü yok. Sıkıntı ne olabilir?
Sizin Ramler sağlam mı peki ?

Onboarddan dener misin kartı çıkartıp.

Varan bilgisayardaki abilerle denedik RAM leri değiştirdik, düşük frekanslıları denedik.Bir sonuz alamadık en son boot etmediğini farkettik farklı bi işlemci taktık ve ekran geldi.Böyle olunca 2.kez servise gönderdik işlemciyi.
Iyi yapmışsınız.

Onboarddan dener misin kartı çıkartıp.
Farklı bir işlemci takıp denedik vatan bilgisayarda sistem çalıştı.Böyle olunca işlemciyi yeniden gönderdik servise, bakalım 2 hafta daha bekliycem.
Iyi yapmışsınız.
İyi yaptık iyi yaptıkta yaklaşık 1 aydır servisten parça bekliyorum tam kasayı topladım derken sıkıntısız diye gönderilen işlemci yeniden arza yapıyor burası işin dahada can sıkıcı tarafı.Yinede elden bişey gelmiyor hayırlısı olsun dedim bekliyorum.

Geri
Yukarı