Sistem çalışıyor ama görüntü gelmiyor

xKrein

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, biliyorum böyle çok konu var ama biraz spesifik olduğu için açma gereği duydum. Sorunum şöyle; bilgisayarım donuyor, sonra reset atınca bilgisayarın fanları dönüyor fakat ekran gelmiyor. Donmalar tamamen rastgele ve ısı ile alakası yok. Ekran gelmeyince gücü kesiyorum, tekrar başlatıyorum (reset tuşu işe yaramıyor, power tuşuna basılı tutup kapatıyorum, bazen o da çalışmıyor). Birkaç kere tekrar bilgisayarı başlatıyorum falan derken yine rastgele bi şekilde tekrar çalışıyor. İlk başlarda çok sıkıntı yapmamıştım ama bu aralar 2 günde bir olmaya başladı ve korkmaya başladım.

Tam tarihi ve olayları hatırlamıyorum ama sorun olmaya başlamadan önce yaptığım birkaç şeyi yazayım;
-BIOS güncellemesi yaptım.
-CS:GO yükledim. (ilk başta sadece CS:GO oynarken oluyor sanıyordum hatta ama artık internette video izlerken de olmaya başladı)
-Valorant yükledim.
-Bilgisayar kendi kendine Intel Grafikleri Kontrol merkezi yüklemiş, anlamadım niye.
-SSD için bu ayarları yaptım.
-Wise Care 365'den SSD ayarlarının hepsini yaptım.

Arkadaşlar sorunu 3 gündür yaşamıyorum sanırım çözüldü denediğim şeyleri yazayımda başkalarıda yaralansın.
-Ekran kartı ve ramı söktüm pinlerin olduğu yeri kabaca elimle temizledim.
-Valorantı sildim
-GPU fanlarının hızını değiştirmeye yarayan MSİ Afterburner'i sildim.
-Bazı temizlik programları vardı onları kaldırdım.

Son düzenleme:
Merhaba, biliyorum böyle çok konu var ama biraz spesifik olduğu için açma gereği duydum. Sorunum şöyle; bilgisayarım donuyor, sonra reset atınca bilgisayarın fanları dönüyor fakat ekran gelmiyor. Donmalar tamamen rastgele ve ısı ile alakası yok. Ekran gelmeyince gücü kesiyorum, tekrar başlatıyorum (reset tuşu işe yaramıyor, Power tuşuna basılı tutup kapatıyorum, bazen o da çalışmıyor). Birkaç kere tekrar bilgisayarı başlatıyorum falan derken yine rastgele bir şekilde tekrar çalışıyor. İlk başlarda çok sıkıntı yapmamıştım ama bu aralar 2 günde bir olmaya başladı ve korkmaya başladım.

Tam tarihi ve olayları hatırlamıyorum ama sorun olmaya başlamadan önce yaptığım birkaç şeyi yazayım;
-BIOS güncellemesi yaptım.
- CS:GO yükledim. (ilk başta sadece CS:GO oynarken oluyor sanıyordum hatta ama artık internette video izlerken de olmaya başladı)
-Valorant yükledim.
-Bilgisayar kendi kendine Intel grafikleri kontrol merkezi yüklemiş, anlamadım niye.
-SSD için bu ayarları yaptım.
-Wise Care 365'den SSD ayarlarının hepsini yaptım.

arkadaşlar sorunu 3 gündür yaşamıyorum sanırım çözüldü denediğim şeyleri yazayımda başkaları da yaralansın.
-Ekran kartı ve RAM'ı söktüm pinlerin olduğu yeri kabaca elimle temizledim.
-Valorant'ı sildim.
-GPU fanlarının hızını değiştirmeye yarayan MSI Afterburner'i sildim.
-Bazı temizlik programları vardı onları kaldırdım.

Driverleri yüklerken Intel grafikleri kontrol merkezi gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı