Çözüldü Sistem çalışmasına rağmen ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

feber2

Centipat
Bilgisayarı çalıştırıyorum ama ekran gelmiyor. Ayrıca işlemciden gelmesi gereken dıt sesi de gelmiyor, işlemciye elektirik gitmiyor mu diye kontrol ettim. Parmağımı işlemcinin üstüne koyduğumda ısınmıştı biraz. Fanlar dönüyor, farenin ışığı yanıyor. Sorun ne olabilir?

Aynı sorunu X570 anakartımda yaşıyorum. Eski anakartımı takınca düzeliyor yani yüzde 90 ihtimal sorun anakartta. Farklı bi sistemde parçalarınızı deneyebilirsiniz.

Bende sorunun anakartta olduğunu düşünüyorum. Aynı sorunu bende yaşadım çünkü. Başka bir anakart aldığımda sorunun çözüldüğünü gördüm. Görüntü vermeyen anakartın sorunu ise kuzey köprüsünün yanması imiş.

Merhaba. Bu anakartın BIOS yazılımı veya BIOS'un kendisi bozulmuş olabilir, örneğin BIOS güncellemesi esnasında ani elektrik kesilmesiyle güncellenme yarım olarak kaldığında veya diğer başka sebeplerle BIOS yazılımı veya BIOS'un donanım chip'i bozulmuş olabilir. RAM, anakart, işlemcinin kötü iç teması veya içlerinden birinin bozulmasında kuzey köprüsü chipset'i aralarında sağlam irtibat sağlamazsa PC fanları BIOS'un yazılım veya donanımı bozulmasında olduğu gibi boşa döner, mause ve klavye ışığı, USB portları aktif halde olabilir. Kuzey köprüsü chipsetinin bozulması da PC'nin açılmasına engeldir. PC'nin ilk açılmasını, ilk anda işlemci - RAM - ekran kartı temasıyla bu cihipset sağlar, diğer donanımların çalışıp aktif halde kalması ise güney köprüsü cipset'iyle olur. Kolay gelsin.

Bilgisayarı çalıştırıyorum ama ekran gelmiyor. Ayrıca işlemciden gelmesi gereken dıt sesi de gelmiyor, işlemciye elektirik gitmiyor mu diye kontrol ettim. Parmağımı işlemcinin üstüne koyduğumda ısınmıştı biraz. Fanlar dönüyor, farenin ışığı yanıyor. Sorun ne olabilir?
Kasada monitörün kablosunu sokmak için muhtemelen 2 giriş vardır. İkisini de dene.

Bilgisayarı açtığın zaman kasan çalışıyor monitöre görüntü gelmiyor ve eğer 5-15 saniye arasında kapanıyorsa, anakartında sorun var demek. Bende yaşadım bu sorunu teknik servise götürdüm ve sorunun anakartta olduğunu söylediler. Bilgisayarı geri aldığımda ise ışıklarını falan kapatmışlardı, sorun kısa devre yaptırıyormuş bilgisayarın ışıkları.

Yok kapanmıyor bir de yeni aldığım Power Supply bozuk çıktı eskisini taktımda yenisi açtığım zaman kapanıyor 1 kerede çalışmıştı PS'den dolayı olabilir mi? Anakarta zarar vermiş olabilir mi dediğim gibi işlemcide çalışıp ısınıyor ama dıt sesi gelmiyor.

Bütün elektrik bağlantılarını kes ve anakart BIOS pilini çıkartıp 10 dakika kadar bekleyin. Daha sonra pilsiz olarak sistemi çalıştırın. Görüntü alırsanız sistemi kapatın ve elektrik bağlantısını kesip BIOS pilini taktıktan sonra kullanmaya çalışın.

Çok sağ ol düzeldi ve bir dahakine daha fazla bilgi veririm kusura bakmayın o an çok gerildimde hızlıca yazdım.

Bütün elektrik bağlantılarını kes ve anakart BIOS pilini çıkartıp 10 dakika kadar bekleyin. Daha sonra pilsiz olarak sistemi çalıştırın. Görüntü alırsanız sistemi kapatın ve elektrik bağlantısını kesip BIOS pilini taktıktan sonra kullanmaya çalışın.
Görüntü alamıyorsak ne yapmalı..?

Yeni konular

Geri
Yukarı