Sistem donma sorunu

notdoppler

Hectopat
Herkese iyi günler. Bilgisayarımı yaklaşık 1 yıl önce aldım ama aldığımdan beri bu sorunla karşılaşıyorum. Çok sinir verici bir sorun. 5 dakika önce yine oldu ve aklıma birden HDD ışığına bakmak geldi. Işık sönmüş durumdaydı ve bilgisayarım dondu sadece fare işaretçisi hareket ediyordu onun dışında bir şey olmuyordu. 30 saniye ( normalde 2-3 dakika ) sonra filan tekrar ışık yandı ve bilgisayar eski haline döndü. Yukarıda da belirtiğim gibi aldığımdan beri vardı fakat şu son 1 hafta daha da fazla yapmaya başladı. Her zaman olabiliyor; internette gezinirken, film izlerken, oyun oynarken...
HDD: 1 GB Seagate Barracuda

Bendede yaklaşık 1 ay öncesine kadar öyle bir sorun vardı. Sistemi temizleyeyim dedim her şeyi söktüm. HDD'yi takarken sata kablosu zorlamıştı sonra ucuna bakmadan taktım. Resmen bilgisayar açılamıyordu 15 dakikada felan açılıyordu. Sata kablosunu değiştirince düzeldi. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı