Sistem donuyor

Veli Tunç

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sorunumu şöyle anlatayım. Normalde oyun oynarken donmalar yaşıyorum böyle tık diye 2 3 saniyelik donuyordu, düzeliyordu sorunum HDD diye düşündüm dün bad sector yaptım sorun bulmadı. HDD Tune'den bakınca 10 15 tane kırmızı nokta buldu. Quick scan da ve o kırmızı noktaları bulduğun an kasadan çok hızlı bir fan sesi gibi bir ses geliyor bu da HDD'nin sesi diye düşündüm.
Windows SSD'de kurulu şimdi film izleyeyim dedim filmler Netflix'de inikti izlemeye başladım 1 dakika geçmeden dondu ve böyle kaldı sizce sorun nedir?
Video yükleyemiyoruz, ben şöyle link bırakayım daha iyi olur.
Bu tarama yaparken ya da oyun içinde donduğu zaman böyle oluyor kırmızı ışık sönünce sese dikkat edin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da şimdi film izlerken olan olay.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bilen yok mu hiç?

Son düzenleme:
i5-3470
Ekran kartı GT1030.
Anakart Turbox H61C.
4 GB RAM
SSD'ye yüklü oyunları oynarken sıkıntı yok ama HDD'ye yüklü olanları oynarken oyunu bile girmekten sıkıntı yaşatıyor.

Seagate Barracuda 3.5" 1TB SATA 3.0 64MB cache 7200RPM harddisk (ST1000DM010)
SSD ise Team group GX11 SS (T253x1240G)

7200 RPM HDD var gelen ses normal sayılabilir okuma yazma yaptığı zaman ancak PSU fanından da gelebilir bu ses. Okumanızı öneririm ses ile ilgili sorunu teşhis etmeniz için: Sabit diskin gürültü çıkarması durumunda ne yapmalıyım? | Seagate Destek Türkiye

Aynı şekilde takılmalar da yaşanabilir HDD'ler eski nesil bir kullanıma sahip ne de olsa. Bende de WD Blue 1TB 7200 RPM HDD var ve bazı oyunlarda takılmalar yaşayabiliyordu.

Ama bu takılmalar yeni başladı önceden böyle bir sıkıntı yaşamıyordum son 3 gündür böyle olmaya başladı.

Geri
Yukarı