Sistem format atarken Windows logosunda donuyor

Metinf1one

Decapat
Daha fazla  
Format atmak istediğimde Windows logosunda donuyor. 10-15 dk sonra kendini resetliyor ve sorun yine aynı kalıyor.

Sistemim.
  • AMD Athlon II X2 215 işlemci.
  • Foxconn 2ab1 anakart.
  • 4 GB DDR3 RAM.
  • MSI GeForce 210 ekran kartı.
  • 250W PSU Everest.
  • Samsung 250GB hard disk.

Format atmak istediğimde Windows logosunda donuyor. 10-15 dk sonra kendini resetliyor ve sorun yine aynı kalıyor.

Sistemim.
  • AMD Athlon II X2 215 işlemci.
  • Foxconn 2ab1 anakart.
  • 4 GB DDR3 RAM.
  • MSI GeForce 210 ekran kartı.
  • 250W PSU Everest.
  • Samsung 250GB hard disk.
Sanırım işlemciden dolayı devam edemiyor.

Kurulu bir sistem varsa onunla sabit disk sağlığına bakınız. Sisteminiz 12 yıllık. Normal bir PC için biçilen 8 yıllık ömrün ötesine geçmiş. Bu süre eski anakartlarda kondansatörlerin de şişmesine sebep olabiliyor.
Sanırım işlemciden dolayı devam edemiyor.
Mantıklı. O işlemciye Windows 10 kurulamayabilir.

Kurulu bir sistem varsa onunla sabit disk sağlığına bakınız. Sisteminiz 12 yıllık. Normal bir PC için biçilen 8 yıllık ömrün ötesine geçmiş. Bu süre eski anakartlarda kondansatörlerin de şişmesine sebep olabiliyor.

Mantıklı. O işlemciye Windows 10 kurulamayabilir.

Sistemimin sağlığına geçenlerde yani 3-5 gün önce baktığımda bana %100 demişti resmini bulursam atabilirim ve ben Windows 10 değil 8.1 kuruyorum sizin dediğiniz gibi sistemin 11 yıllık ve Windows 10'u hiç iyi açmıyor.

Sistemimin sağlığına geçenlerde yani 3-5 gün önce baktığımda bana %100 demişti resmini bulursam atabilirim ve ben Windows 10 değil 8.1 kuruyorum sizin dediğiniz gibi sistemin 11 yıllık ve Windows 10'u hiç iyi açmıyor.

İşlemci sağlığı değil işlemcin eski olduğu için yeni işletim sistemlerine ayak uyduramıyor. Sağlık ile bir alakası yok.

Geri
Yukarı