Sistem gereksinimleri nasıl işliyor?

Resul1780

Kilopat
Makaleler
1
Öncelikle selamlar arkadaşlar. Size sorum şu şimdi günümüzde PUBG minimum olarak GTX 960 ya da R7 370 istiyor ekran kartı olarak ama nasıl oluyorsa GT 1030 ile PUBG minimum olarak oynanıyor. Ben de anlamadım, GT 1030 GTX 960'dan ve R7 370'den düşük bir kart nasıl oynatır teoride oynatmaması hatta oyunu açmaması gerekmez mi? Arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin.

Öncelikle selamlar arkadaşlar. Size sorum şu şimdi günümüzde PUBG minimum olarak GTX 960 ya da R7 370 istiyor ekran kartı olarak ama nasıl oluyorsa GT 1030 ile PUBG minimum olarak oynanıyor. Ben de anlamadım, GT 1030 GTX 960'dan ve R7 370'den düşük bir kart nasıl oynatır teoride oynatmaması hatta oyunu açmaması gerekmez mi? Arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin.

Ben HD5450 ekran kartı ile PUBG Lite oynuyordum, düşük çözünürlük + ayarlar ile oynuyordum, akıcı gibiydi, tam hatırlamıyorum PUBG Mobile de olabilir, ama sanırım minimum sistem gereksininleri derken bir FPS'in üstünü kastediyor galiba yani 30 FPS üstünü gibi vs. ve sanırım bir de 720P çözünürlük gibi vs. kastediyor da olabilir, bilmediğim için kesin bir şey söyleyemem.

Son düzenleme:
Oyun yapımcıları sanıyorum ki minimum derken 30 FPS'i kastediyorlar. 30'un altı oynanmayacak seviyede çünkü. Ekran kartlarını sadece FPS olarak görmemek lazım. Önemli olan hangi özellikleri desteklediği. Mesela Crysis 3 ilk çıktığında DX 11 desteklemeyen ekran kartları oyunu açamadı.

Oyun yapımcıları sanıyorum ki minimum derken 30 FPS'i kastediyorlar. 30'un altı oynanmayacak seviyede çünkü. Ekran kartlarını sadece FPS olarak görmemek lazım. Önemli olan hangi özellikleri desteklediği. Mesela Crysis 3 ilk çıktığında DX 11 desteklemeyen ekran kartları oyunu açamadı.

Tamam kanka şimdi senin dediğine göre minimum gereksinim 30 FPS ise eee minimum 960 istiyor ama GT 1030LA 30 üstü oynanıyor. Bir de özellik konusunda haklısın galiba.
Ben HD5450 ekran kartı ile PUBG Lite oynuyordum, düşük çözünürlük + ayarlar ile oynuyordum, akıcı gibiydi, tam hatırlamıyorum PUBG Mobile'de olabilir, ama sanırım minimum sistem gereksininleri derken bir FPS'in üstünü kastediyor yani 30 FPS üstünü gibi vs. ve sanırım bir de 720P çözünürlük gibi vs. kastediyor da olabilir, bilmediğim için kesin bir şey söyleyemem.

Kanka bir iki oyunda görmüştüm minimumunda 1080P 30FPS diyordu ama bir türlü şu konuyu anlayamadım.

Onlar sorunsuz bir şekilde oynayabilmek için minimum gereken ekran kartı. Mesela 960 orta ayarlarda 60-90 FPS veriyor. Sorunsuz ve göze güzel gelmesi için en düşük 960 isteniyor. En düşük standart bu yani. 1030 ile 30 FPS oynadığın oyunda hem görüntü kötü olur hem de stabil olmaz.

Onlar sorunsuz bir şekilde oynayabilmek için minimum gereken ekran kartı. Mesela 960 orta ayarlarda 60-90 FPS veriyor. Sorunsuz ve göze güzel gelmesi için en düşük 960 isteniyor. En düşük standart bu yani. 1030 ile 30 FPS oynadığın oyunda hem görüntü kötü olur hem de stabil olmaz.

Sistem gereksinimi ne demek diye araştırınca şöyle diyor minimum bir programı ya da oyunu açmak için önerilende tam performans almak için?

Önerilen: 60FPS Ve üstü
Minimum: 60FPS Ve altı

Böyle dengeleniyor diye biliyorum.

Öyle olsaydı nasılsa açıyor diye 1 FPS veren kartı yazarlardı. O minimum gereksinimden kasıt minimum akıcılık. Orta ayarlarda 60 FPS yani.

Şöyle bir nokta yakaladım arkadaşlar GT 1030'un çekirdek hızı 1468 MHz 960'dan yüksek acaba bellek hızı ve veriyolunun performansını çekirdek hızı dengeliyor olabilir mi?

Geri
Yukarı