Sistem Geri Yükleme Sonrası Depolama Alanı Azaldı

Kadir tamir

Decapat
Arkadaşlar, biliyorum başlığı gördüğünüzde siz de şaşırdınız fakat sistemimde Sistem Geri Yükleme yaptım ve bir anda 140 GB boş alanım 82 GB oldu. Hani nedir bu anlamadım. İlk başında PC'yi yeniden başlattım ama aynı. Şaka gibi ama gerçek. Bir anda 60 GB alanım nereye gitti? Bunu nereden görüyorum veya nasıl oldu? Bilgilerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum.

Sistem geri yükleme yaptığın tarihte, bilgisayarında şu anda olmayan bir uygulama/oyun olabilir. Eskiden silmişsindir, şimdi yüklenmiştir. Böyle tahmin ediyorum.

Disk temizleme seçeneğinden sistem dosyalarını temizlemeyi denediniz mi? Bir de bilgisayarda windows.old adında bir klasör var mı?

Vallahi Windows old yazdım ama bu çıktı, diğeri içinse cahilliğime verin nasıl yapıcağımı bilmiyorum nereden yapıcağım?
Sistem geri yükleme yaptığın tarihte, bilgisayarında şu anda olmayan bir uygulama/oyun olabilir. Eskiden silmişsindir, şimdi yüklenmiştir. Böyle tahmin ediyorum.

Yani dile kolay 60GB bu ne olabilir ki anca oyun olur bence o da değil hepsi aynı.
Disk temizleme seçeneğinden sistem dosyalarını temizlemeyi denediniz mi? Bir de bilgisayarda windows.old adında bir klasör var mı?

Dosya Ekleri

• resim_2020-09-26_003638.png
    resim_2020-09-26_003638.png
    758,2 KB · Görüntüleme: 69
Vallahi Windows old yazdım ama bu çıktı, diğeri içinse cahilliğime verin nasıl yapıcağımı bilmiyorum nereden yapıcağım?

Yani dile kolay 60GB bu ne olabilir ki anca oyun olur bence o da değil hepsi aynı.
windows arama yerine disk temizleme yazıp çıkan seçeneğe tıklayın, oradaki maksimum açılabilecek alan size yeterli gelmezse orada sistem dosyalarını temizle seçeneği olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı