Sistem görüntü vermiyor

dferaw15

Femtopat
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 4 ay önce 0 toplama bir bilgisayar satın aldım. 4 aydır sorunsuz bir şekilde kullanıyordum. Dün doğum günüm sebebi ile James Donkey 712 kulaklık hediye olarak bana alındı. Kulaklığı bilgisayara taktım yaklaşık 15-20 dakika kullandım. Aniden hafif koyu yeşil bir ekran geldi ve bilgisayar herhangi bir yanık kokusu olmadan kapandı. Bilgisayarı açıyorum, fanlar dönüyor fakat monitöre, klavyeye ve fareye elektrik gelmiyor. Ekipmanlarım RGB, çalışıp çalışmadığını ışıklarından anlayabiliyorum. Hiçbir şekilde yanmadığı gibi ekrana goruntu de gelmiyor. BIOS sıfırlama yaptım. Ekran kartını söküp taktım. RAM zaten tek kanallı 16 GB. Slot değiştirdim. En son bilgisayarcıya götürdüm, orada da 0 RAM ile denedik hiçbir şekilde görüntü gelmiyor ama kasa çalışıyordu. Az önce eski bilgisayarımı bağladım kullanmak için. Kulaklıkta dahil ekipmanlarımı taktım fakat bu bilgisayarda da aynı sorun verdi. Hiçbir şekilde ekrana klavyeye ve mouseye goruntu gelmiyor. Kulaklık 0 kutusundan çıkmaydı, kısa devre yaptırmış olabilir mi? Sorun nedir sizce?

Hocam, burada dikkatimi bu kulaklık çekti. İki PC'de birden hata vermesi garip. Bu tip bileşenlerde kısa devre olursa sistem korumaya geçebilir. Ön panel USB port kullandıysanız bunu anakart üzerinden söküp deneyin. Bakalım ne olacak?

Geri
Yukarı