Sistem GTA 5'de ısınıyor

Pigasor

Hectopat
Süper Moderatör
Yer
Esenyurt/İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Dizüstü: AMD Ryzen 7 7840HS-RTX4050-2x8 5600 MHz 16 GB RAM-SK Hynix 1 TB SSD 7/3 GB
Masaüstü: AMD Ryzen 3 3200G-Gigabyte A320M-S2H-GeIL 2x8 3200 MHz RAM-GeIL 256 GB SSD 550/490 MB
Arkadaşlar merhaba. GTA 5 oynarken işlemci 80 dereceye kadar çıkıyor. İşlemci ısısını düşürmek için ne yapabilirim? 50 FPS alsam yeter. Bazı forumlarda işlemcinin %95'e düşürülmesi gerektiğini gördüm. Benim amacım PC'nin çok daha serin çalışması.

Sistem özellikleri:

AMD Ryzen 3 3200G.
Gigabyte A320M S2H anakart.
GeIL 2x8 3000 MHz RAM.
GeIL 256 GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam o dereceler normal. Çünkü senin işlemcin kendi grafik birimi var. Bu yüzden fazladan 10 15 derece ısınması normal ama istersen undervolt yapabilirsin.(Umarım doğru telaffuz etmişimdir)

Hocam o dereceler normal. Çünkü senin işlemcin kendi grafik birimi var. Bu yüzden fazladan 10 15 derece ısınması normal ama istersen undervolt yapabilirsin.(Umarım doğru telaffuz etmişimdir)

Kaç GHz'de çalışmasını tavsiye edersiniz?

Arkadaşlar merhaba. GTA 5 oynarken işlemci 80 dereceye kadar çıkıyor. İşlemci ısısını düşürmek için ne yapabilirim? 50 FPS alsam yeter. Bazı forumlarda işlemcinin %95'e düşürülmesi gerektiğini gördüm. Benim amacım PC'nin çok daha serin çalışması.

Sistem özellikleri:

AMD Ryzen 3 3200G.
Gigabyte A320M S2H anakart.
GeIL 2x8 3000 MHz RAM.
GeIL 256 GB SSD.
APU sistem olduğunu varsayarak bu ısı çok normal bir ryzen için çünkü GTA 5'in grafikleri, yaya tepkileri vs her şey işlemciye biniyor.

Arkadaşlar o sıcaklıklar nasıl normal?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Adam stok soğutucu ile 60 derece de çalıştırıyor.

3200G zaten rahatlıkla 50 FPS alıyor GTA 5'de. Tabii Ultra'da oynamıyor isen. Bu arada sıcaklıklar normal değil. Eğer sistemi kendin topladıysan bir şeyi yanlış yapmış olabilirsin.

Sinerji bilgisayar topladı (hazır sistem).

Geri
Yukarı