Sistem güç tuşuna basınca açılmıyor

Darks

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Eminim bu daha önce kimsenin başına gelmemiştir.
Anakartim ECS H61H2 M17 rew1.0
240GB SSD 1GB ASUS NVIDIA GT210.
Sorunum. Güç tuşu bilgisayarı açmıyor fakat kapatıyor onun yerine PC'yi BIOS sıfırlama pinleri ile açıyorum. Sıkıntı olan her açılışta BIOS ayarları güncellemek zorunda kalıyorum. Ne yapmaliyim?

Power tuşunun anakart bağlantı pinlerinin iki ucuna metal değdirerek kısa devre yaptırarak açmaya çalış.
Açmıyor acaba mosfet mi ölmüş anlayan varsa yardımcı olabilir mi lütfen.
İlk defa duydum. BIOS ayarlarını sıfırlamak belki sorunu çözebilir.
Kanka zaten bios sıfırlama pinleri ile açıyorum öyle kullanıyorum

Anakart üzerinde tozlanma devre bileşenlerinin ayaklarında oksitlenme tarzı şeyler var mı? Eğer varsa onları detaylı bir şekilde temizle, kısa devre olmuş olabilir.

Bu videodaki gibi güç kaynağını da kontrol edersen, en azından sorunun anakartta olduğunu düşünebiliriz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu arada çevre birimleri de kısa devreye sebep olabiliyor, klavye vs. söküpte deneyin açmayı.

Bu videodaki gibi güç kaynağını da kontrol edersen, en azından sorunun anakartta olduğunu düşünebiliriz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu arada çevre birimleri de kısa devreye sebep olabiliyor, klavye vs. söküpte deneyin açmayı.
Yaptım bro PSU sağlam çalışıyor

Geri
Yukarı