Sistem HDD'yi geç algılıyor

alperylmztrk

Hectopat
Masaüstü PC'me SSD aldım. Windows'u SSD'ye kurdum. HDD'yi biçimlendirdim. HDD boş iken PC'yi açtığımda hiçbir sıkıntı yok fakat HDD'ye bir fotoğraf bile atsam PC'yi kapatıp açtığımda bilgisayarıma girdiğimde yerel disk D yani HDD'nin doluluğunu gösteren bar geç çıkıyor. Yani PC HDD'yi geç algılıyor. HDD'yi boşaltıp PC'yi açtığımda ise bilgisayarıma girdiğimde o mavi bar direkt çıkıyor. Sebebi nedir acaba? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
İlk açılışta sistem SSD olduğu için HDD'yi okumuyor olabilir. Bilgisayarıma girdiğinde HDD'yi okuması gerektiği için ve HDD'de yavaş olduğu için bu sorunu yaşıyor olabilirsin.

HDD yavaş olduğundan ne kadarı dolu, ne kadarı boş diye tespit etmesi biraz sürüyor olabilir.

Bu HDD'nin hız testi

WhatsApp Image 2020-07-26 at 19.13.11.jpeg
İlk açılışta sistem SSD olduğu için HDD'yi okumuyor olabilir. Bilgisayarıma girdiğinde HDD'yi okuması gerektiği için ve HDD'de yavaş olduğu için bu sorunu yaşıyor olabilirsin.

Ben direk işte HDD'yi okusun istiyorum.

Bu HDD'nin hız testi

Eki Görüntüle 625633

Ben direk işte HDD'yi okusun istiyorum.
Hocam HDD'ler SSD gibi çalışmaz. Siz HDD icerisindeki bir dosya,bir bilgi almaya çalıştığınız an HDD çalışmaya başlar. İşiniz bitince de durur. Yani siz Bilgisayarımı actiginizda HDD çalışmaya başladığı için o bilgi geç geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı