Sistem HDD'yi görmüyor ve olay görüntüleyicisinde hata çıkıyor

quantom

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Türkiye
Selamlar. Elimde 10 senelik WD 1 TB disk var. Bu disk rastgele zamanlarda yanıt vermeyi kesiyor, olay görüntüleyicisinde baktığımda ise aşağıdaki hataları alıyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?

1.PNG

2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel Rapid storage yüklüyse silip tekrar yükleyiniz. Sonra performans yerine giriniz. Güç ve performansa gelip Link power management'ı kapatınız. yüklü değilse yükleyip yapmayı deneyebilirsiniz.
(Bunu bir yerde gördüm ve konu eskiydi bu yerler değişmiş olabilir.)

Bu çözmezse diskte sorun olabilir. Okuma hataları da fazla olduğu için sorunlu diyebiliriz.
Error scan'i quick scan kapalı olarak yapınız.

Son düzenleme:
Intel Rapid storage yüklüyse silip tekrar yükleyiniz. Sonra performans yerine giriniz. Güç ve performansa gelip Link power management'ı kapatınız. yüklü değilse yükleyip yapmayı deneyebilirsiniz.
(Bunu bir yerde gördüm ve konu eskiydi bu yerler değişmiş olabilir.)

Bu çözmezse diskte sorun olabilir. Okuma hataları da fazla olduğu için sorunlu diyebiliriz.
Error scan'i quick scan kapalı olarak yapınız.
Hocam anakartım eski, uygun sürücüyü bir türlü bulamadım, ASUS'un kendi sitesinde bulduğum sürücü ise çok eski bir sürüm ve dediğiniz ayarları bulamadım. Uygun sürücüyü bulmamda bana yardımcı olabilir misiniz? ASUS P8H67M-LE

Benim bulduklarım da eski çıktı. Sorun SATA ve güç kablosu kaynaklı da olabilir. Onları kontrol ettiniz mi ve error scan nasıl çıktı?

1 saat oldu error scan halen devam ediyor. Henüz hata çıkmadı, bu sorun olmaya başlayınca sata kablosunu değiştirmiştim değişen birşey olmadı, güç kablosundan emin olamıyorum PSU 10 senelik ucuz bi markanın.
Sonuç bu.

6.png

Dosya Ekleri

• 5.PNG
    5.PNG
    31,3 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Çok bir bilgi çıkmadı. Benim bildiğim bu sorun HDD yanıt vermeyi kestiği zaman oluyor. Üsttekine başka çözüm bilmiyorum. Daha bilgili biri baksa iyi olur.

Geri
Yukarı