Sistem hızlandırmak için hangi Linux sürümü kullanılmalı?

MiracEfeDiktas

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda şu an modlu Windows 10 kullanıyorum ve yine kasmalar yaşanıyor Linux'a geçmeye karar verdim. Linux'u çok iyi bilmiyorum yarım yamalak küçük oyunlar oynayacağım ders ve video falan izleyeceğim bir de Photoshop kullanacağım. Hangi Linux'u önerirsiniz? İnternet hızından dolayı ISO dosyasının boyutu çok yüksek olmasa iyi olur mesela Max 2.5GB falan.

4 GB RAM.
Intel HD ekran kartı.
Intel i3 işlemci.
500GB HDD.
Laptop modeli: Dell insiprion n5010.

İnceleme videosunu izledikten sonra geri dönüş yapacağım hocam.

Hocam pek beğenmedim öneri için yine de teşekkür ederim.
Neyini beğenmediniz ki? Tema yüzünden falan ise zaten hiçbir Linux dağıtımı varsayılan teması göze güzel hitap etmez. Temaları kullanıcının uygulaması beklenir. Kendiniz bir tema beğenip kuracaksınız.

Peppermint OS veya MX Linux kullanabilirsiniz. Linux Mint, Ubuntu'nun remixlerini vs. yüklemenizi önermem.

Flatpak'ı sonradan manuel olarak yükleyebilirsiniz.

Niçin Linux Mint önermiyorsunuz? Harika bir OS ve Windows'tan gelenler için ilk tavsiye edilecek sistem. Mint Xfce harikadır, başınızı ağrıtmaz.

Niçin Linux Mint önermiyorsunuz?
Son sürümde konu sahibinin sisteminde kasmalar olabilir ya. Yoksa çok iyi bir dağıtımdır Mint. Arkadaşın benzer bir sistemi bende de var, 21.1 XFCE kullanıyordum kasma sorunları vb yaşadım. Daha önce 20.04 ve bir aşağı sürümlerde böyle bir sorun yaşamamıştım. Xubuntu'da da böyle bir sorun yaşıyorum lakin 20.04 LTS'de böyle bir sorun da yoktu.
Şu an ise Peppermint OS kullanıyorum sorunsuz bir şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı