Sistem ışıkları bir saniye yanıyor ve sistem açılmıyor

0zgurum

Centipat
Bilgisayarın güç tuşuna basıyorum belki 1 saniyenin yarısı kadar kulaklığın ışığı yanıyor. Fanlar çok ufak dönüyor ama sonrasında hiçbir tepki olmuyor. Tekrar bastığımda bunlar da olmuyor. PSU kablosunu söküp takınca tekrar aynı şeyler oluyor farklı bir PSU ile denedim yine aynı. Aerocool 400W şu anda kullandığım PSU.
Daha önce de böyle olmuştu statik elektrikten ama bu sefer statik elektrik sorununu da çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet bilgisayar çalıştı o kabloyu çıkartınca fanlar döndü ama ekrana görüntü gelmedi ne demek yani bu?

Eğer işlemcinizde ya da soketinde fiziki bir pin hasarı yok ise jumper ile BIOS'u resetlemeyi deneyin.
Bu işlemi bilmiyorsanız yazın anlatayım.

Bir de durduk yeremi bu şekilde oldu?

Eğer işlemcinizde ya da soketinde fiziki bir pin hasarı yok ise jumper ile BIOS'u resetlemeyi deneyin.
Bu işlemi bilmiyorsanız yazın anlatayım.

Bir de durduk yeremi bu şekilde oldu?
Evet birşey yoktu PC de birden kapandı daha da açılmamaya başladı birde o işlem nasıl yapılıyor anlatır mısınız?
Tüm parçaları söküp denemesi yapılmış.
BIOS'u jumper ile resetlesin bir de tek ya da başka bir RAM ile deneme yapmasını isteyeceğim.
Ramleri denedim tek tek taktım slotları değiştirdim ama bir farklılık olmadı.

Tüm parçaları söküp denemesi yapılmış.
BIOS'u jumper ile resetlesin bir de tek ya da başka bir RAM ile deneme yapmasını isteyeceğim.
Evet birşey yoktu PC de birden kapandı daha da açılmamaya başladı birde o işlem nasıl yapılıyor anlatır mısınız?
Farklı bir RAM ile denemekten işe yarar diye düşünmüştüm.

Evet bir şey yoktu PC de birden kapandı daha da açılmamaya başladı bir de o işlem nasıl yapılıyor anlatır mısınız?

Hocam birden kapandı ise işlemciyi besleyen MOSFET'lerden birisinde kısadevre olabilir.
Biz voltajı verince MOSFET kısadevre ile gücü kesiyor.

12 v gücü vermeyince bu MOSFET'e iş düşmeyince anakart tetikliyor.
Elektronikten anlayan bir yere götürüp MOSFET'leri kontrol ettirin.

Hocam birden kapandı ise işlemciyi besleyen MOSFET'lerden birisinde kısadevre olabilir.
Biz voltajı verince MOSFET kısadevre ile gücü kesiyor.

12 v gücü vermeyince bu MOSFET'e iş düşmeyince anakart tetikliyor.
Elektronikten anlayan bir yere götürüp MOSFET'leri kontrol ettirin.
Yani şuanda benim yapacağım bir şey yok mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı