Sistem ışıkları yanıyor fakat sistem açılmıyor

AhmetBaserr

Decapat
Daha fazla  
Çok ilginç bir durum ile karşı karşıyayım. İstanbul'a taşındım. PC'yi evde taktım çalışmadı. Bozuldu sandım servise gönderdim. Bilgisayarın çalıştığını hiçbir sorunu olmadığını yazdılar ve fotoğrafta atmışlar gerçekten çalışıyor. Eve geldim dedim PSU kablosu bozuk herhalde yenisini aldım yine çalışmadı. Evdeki bütün prizlerde denedim yine çalışmadı. Ekran kartı anakart ışıkları yanıyor ama kasa çalışmıyor. Evde buzdolabı çamaşır makinesi televizyon gibi diğer aletler sorunsuz çalışıyor.

Düğmeden mi açmaya çalışıyorsun?
Bütün parçaları söküp tekrar tak. Belki temas etmeyen bir yer olabilir.
Psu nun çalıştığına emin misin? Belki o da bozuktur.

2 hafta önce bilgisayarı salona taşıdığımda da aynı sorunla karşılaştım. RAM'leri söküp taktığımda düzelmişti. Bir de bunu deneyin isterseniz.

Düğmeden mi açmaya çalışıyorsun?
Bütün parçaları söküp tekrar tak. Belki temas etmeyen bir yer olabilir.
Psu nun çalıştığına emin misin? Belki o da bozuktur.
Sanırım tam okumadınız. Bu düşünceyle bilgisayarı servise gönderdim ve herşeyin çalıştığını söylediler bilgisayar çalışıyorken fotoğraf çekip atmışlar.

Buz dolabının fişini çıkartıp kasayı oraya takar mısın? Belki tesisattaki bir darboğazdan bu sorunla karşılaşıyorsun
Sanırım tam okumadınız. Bu düşünceyle bilgisayarı servise gönderdim ve herşeyin çalıştığını söylediler bilgisayar çalışıyorken fotoğraf çekip atmışlar.
Ayrıca arkadaşın dediğini yapman yararına olabilir. Taşıma esnasında sarsıntıdan dolayı parçalar soketten çıkmış, oynamış vb olabilir.

Servis başka şekilde açmıştır belki. Cihaz hareket edince temassızlık oluşabilir. O yüzden söküp tekrar takın dedim.

Buz dolabının fişini çıkartıp kasayı oraya takar mısın? Belki tesisattaki bir darboğazdan bu sorunla karşılaşıyorsun

Ayrıca arkadaşın dediğini yapman yararına olabilir. Taşıma esnasında sarsıntıdan dolayı parçalar soketten çıkmış, oynamış vb olabilir.
Eve ilk geldiğimde bende böyle düşünmüştüm denedim tüm parçaları söküp takmayı maalesef durum aynı.
Servis başka şekilde açmıştır belki. Cihaz hareket edince temassızlık oluşabilir. O yüzden söküp tekrar takın dedim.

Anlıyorum, servise göndermeden önce de sorunu yaşadığım zaman PSU güç kablolarına kadar RAM BIOS pili ve her şeyi sokup tekrar taktım sonuç aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı