Sistem karşılaştırma (i5 3570k + GTX560Ti v.s. X4 970 + HD6850)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

blueblood

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul, Turkey
Daha fazla  
İntel Core i5 3570K+Asus GTX560 Ti DirectCU II =977 TL civarında (Vatan %25 indirimli)
AMD Phenom II X4 970+Sapphire HD 6850 =530 TL civarında(Vatan %25 indirimli)

Bu iki sistem arasında çok büyük bir performans farkı olur mu ? Alacağım oyun bilgisayarında en az 3 yıl oyunları sıkıntı çekmeden oynamam lazım. Üst seviyede.

Yorumlarınızı bekliyorum :)

AMD'li sistem benim bileşenler 3 yıl sıkıntı çekmessin iki ikilidede fakat para sıkıntı değilse Intel 3570K + GTX 560 Ti çok daha güçlü ve uzun ömürlü sistem. Yanınada bir SSD çekersen tadından yenmez ^^

Aynen. Core i5 3570K+Asus GTX560 Ti DirectCU II kesinlikle çok daha iyi bir sistem olur.

Arkadaşlar burada AMD sanki kötü bir marka gibi bir izlenim yaratılıyor :D Sanki İNTEL AMD den daha üstün gibi D
İNTEL in sisteme bin lira AMD nin sisteme 500 TL verilmiş. Tabi arada fark olacak :D
1000 Tl lik bir AMD sistemide eminim İNTEL in sistemi gibi bir performans verir.
İNTEL-AMD karşılaştırmalarında hep AMD nin sistemi daha düşük İNTEL daha yüksek oluyor :DD

1000 TL yi AMD nin ekran kartı ve işlemcisine yatırsak daha iyi bir sistem yapabiliriz bunu da unutma. Bunlar hep ingiliz oyunları :D

AMD kötü bir marka değill kessinlikle fiyat/performans açısından AMD'nin üstüne tanımam özellikle gamer bilgisayarlarda. 4000 TL param olsa gider 2500'üyle GTX690 alırım kalanlada FX 4100 ve ASUS M5A97 alırım param olsada gene :D Fakat gerçekler acıdır elma tatlıdır o zaman elma gerçek değil... Şaka bi tana gerçekler acıdır ve bütün performans testleri şuan ki Intel işlemcilerin daha iyi performans verdiğini gösteriyor. Ben sıkı bir AMD fanboyuyum fakat para varsa Intel'e yönelmek daha mantıklı zira SSD Caching gibi güzel bir olay var ^^

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı