Sistem kendi kendine kapanıp açılıyor

Kaan1922

Decapat
Daha fazla  
Sabah kalktım ve normal şekilde bilgisayarın başına oturdum fakat kasanın tuşuna bastıktan 3-4 saniye sonra kendi kendine kapanıp geri açılıyordu. Ekran geliyor, kasa gidince monitör de kapanıyor. Fişleri çekip geri takınca bazen olmaya devam ediyor bazen sorunsuz şekilde açılıyor.

Dün normal biçimde açıldı, sorunsuz kullandım akşama kadar. Bugün yine aynı hata tekrarlıyor. Arkadaşıma sordum, zorlama anakartı yakarsın, sorun PSU'da dedi. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir bilgisayarcıya göster derim. Kısa devre olabilir. Böyle bir sorunu kendin tespit etmen zor olur.
Eğer uğraşırım diyorsan anakart üzerindeki kasa bağlantılarını kontrol etmekle başla.
Ben bağlantıları filan pek anlamıyorum, gün içinde bilgisayarcuya götüreyim. Şuan açılıyor bu arada sorunsuz.

Şuan sorunsuz açılıyorsa bilgisayarda statik elektrik birikmiş olabilir. Aynı durum yaşanırsa kasanın fişini çekin ve biraz bekledikten (bekleme süresi 2 dk altı olmasın) sonra aralıklı şekilde 5-10 kere açma tuşuna basın bu şekilde statik elektrik varsa sistemden atılmış olacak.

PSU'dan gücü kapa ve BIOS pilini çıkart 15-20 sanıye güç düğmesine basılı tut statik elektriği alacaktır ve BIOS'unu sıfırlıcaktır.
teşekkür ederim
Şuan sorunsuz açılıyorsa bilgisayarda statik elektrik birikmiş olabilir. Aynı durum yaşanırsa kasanın fişini çekin ve biraz bekledikten (bekleme süresi 2 dk altı olmasın) sonra aralıklı şekilde 5-10 kere açma tuşuna basın bu şekilde statik elektrik varsa sistemden atılmış olacak.
teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı