Çözüldü Sistem kurulumu sonrasında BIOS ekranında kalmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ekrem816

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
İlk kez sistem kuruyorum. YouTube'dan, kitapçıktan baka baka anca çalıştırabildim. Sistem çalıştı ve beni BIOS ekranına gönderdi. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Eski anakartımda Windows yüklüydü ama formatlamak istiyorum. Boot kısmında en alttaki Windows boot Manager yazan kısma tıklayınca eski kurulu sistemi açıyor ama o eski anakarttaydı. Onu nasıl geri getirebiliyor bilmiyorum. RAM'ler aynı belki ondan olabilir. Ayıca RAM'ler düşük frekansta çalışıyor ve CPU fan çalışmasına rağmen ekranda CPU fan error detected yazıyor. XMP yazan bir kısım bulamadım. Yardıma ihtiyacım var.

Dosya Ekleri

• 3038F68D-44A8-4AAE-8285-2F1EC6CE6580.jpeg
    3038F68D-44A8-4AAE-8285-2F1EC6CE6580.jpeg
    147,4 KB · Görüntüleme: 33
  • 759576EE-1C8E-47FF-A752-86515C81A57A.jpeg
    759576EE-1C8E-47FF-A752-86515C81A57A.jpeg
    199,2 KB · Görüntüleme: 41
İlk kez sistem kuruyorum. YouTube'dan, kitapçıktan baka baka anca çalıştırabildim. Sistem çalıştı ve beni BIOS ekranına gönderdi. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Eski anakartımda Windows yüklüydü ama formatlamak istiyorum. Boot kısmında en alttaki Windows boot Manager yazan kısma tıklayınca eski kurulu sistemi açıyor ama o eski anakarttaydı. Onu nasıl geri getirebiliyor bilmiyorum. RAM'ler aynı belki ondan olabilir. Ayıca RAM'ler düşük frekansta çalışıyor ve CPU fan çalışmasına rağmen ekranda CPU fan error detected yazıyor. XMP yazan bir kısım bulamadım. Yardıma ihtiyacım var.

Eski Windows'u eski diskinizi taktıysanız açabilirsiniz. Fakat donanımlarla tam uyuşması için temiz kurulum gerekli. XMP ve CPU fan konusunda size yardımcı olamayacağım.

Oldu ama şimdi de bu hatayı aldım. Z590/11700k Windows 11 için yetersiz mi yani?

Hayır, anakart üzerinden TPM açmanız lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır, anakart üzerinden TPM açmanız lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet oldu. Kurulum tamamlandıktan sonra XMP ile ilgilenmem gerekecek.

XMP oldu. CPU fan hatası yüzünden Windows kurulumu yeniden başlatma esnasında yine o BIOS ekranında takılıp kalıyor.

XMP oldu. CPU fan hatası yüzünden Windows kurulumu yeniden başlatma esnasında yine o BIOS ekranında takılıp kalıyor.

Güncelleme: CPU fan Speed ayarını ignore yapınca düzeliyormuş.

Son düzenleme:

Güncelleme: CPU fan Speed ayarını ignore yapınca düzeliyormuş.

Tebrikler, iyi günlerde kullanın sisteminizi :).

Yeni konular

Geri
Yukarı