Sistem Nasıl Toplanır?

Quicksilver1

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben sistem toplamak istiyorum fakat bilgisayar parçaları ile aram pek yok. Bana iyi bir taktik verirseniz çok mutlu olurum.
Nelere dikkat etmeliyim bilgisayar toplarken?

Linus tech tips gayet donanımlı bir rehber hazırlamıştı linkini bırakıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fakat kısaca.

1 işlemci ve uyumlu anakart seçimi: İşlemcinizle uyumlu bir anakart seçmelisiniz. AMD işlemci alırsanız AMD sokete sahip bir anakart almanız gerekecektir.

2 ekran kartı seçimi: Oynayacağınız oyunların benchmarklarına bakınız. Beğendiğiniz ekran kartının incelemelerini muhakkak okuyun. Ne alacağınıza hala emin değilseniz forumda konu açabilirsiniz.

Not: Ekran kartını ile işlemci arasında bir darboğaz olmadığından emin olun.

Darboğaz'ın ne olduğunu bilmiyorsanız:Darboğaz nedir?

3 anakart seçimi: Eğer overclock yapmayı düşünmüyorsanız ve bütçenizi daha iyi bir ekran kartına veya işlemci için ayırmak isterseniz a serisi veya h serisi bir anakart alabilirsiniz fakat düşünürseniz en düşük b serisi anakart almalısınız.

4 RAM seçimi: Anakartınızın desteklediği bir RAM teknolojisine sahip bir bellek almanız gerek. Ayrıca XMP kullanacaksanız anakartınızın desteklediği bir modül almalısınız.

5 kasa seçimi: Anakartınız boyutunu göz önünde bulundurup hava sirkülasyonu iyi bir kasa tercih edin.

6 güç kaynağı: Sisteminizin bütün donanımlarını rahatlıkla güç verebilecek bir güce sahip kaliteli bir güç kaynağı almanız iyi olacaktır. Ne kadar güçlü bir güç kaynağı almanız gerektiğini anlamak için sisteminizdeki bütün parçaların TDP'lerini toplayıp bir miktar üstüne ekleyip buna göre bir güç kaynağı almanızı öneririm(80+ olursa çok daha iyi olur.)

Yeni konular

Geri
Yukarı