Sistem Optimizasyon Programı Önerisi

Shiyn1x

Centipat
Detaylı disk temizleme, registry hatalarını fixleme, disk defrag gibi işlemleri yaapbileceğim ücretsiz bir program önermenizi istiyorum.

Son düzenleme:
Kayıt defteri temizliği ve disk birleştirmeyi önermiyorum.
Kayıt defteri temizliği yazılımları ve windows bozabiliyor. Çoğu kez başıma bu tarz sorunlar açtı.
Disk birleştirme ise Steam indirdiğiniz bazı oyunlarda açılmama, hile koruması olan oyunlar ban yeme riskini taşıyor. Çoğunlukla hile engelleme yazılımları dosya boyutlarını taradığından anormal bir durumda saçma sapan işlem yapabiliyor. Windows kendi sunduğu disk birleştirme yeterlidir diye düşünüyorum.

Disk bakımı için Wise disk cleaner öneriyorum.
Disk bakımı yaparken bazı ön bellekleri kapatabilirsin. Windows metro ön belleği sistemin daha hızlı çalışmasını sağlıyor. Bunu sürekli temizlersen Windows uygulamaları temizlikten sonra yavaş açılacaktır. Aynı şe tarayıcı ön bellekleri için de geçerlidir. Ayrıca çerez temizliğine de dikkat et. Çerezleri temizlersen sitelerde bulunan hesaplarının oturumları kapanacaktır.

Kayıt defteri temizliği için yazılım istiyorsan Wise registry cleaner bakabilirsin.
Wise Care 365 tüm yazılımlarını bir arada sunuyor. Ama gereksiz uygulamalar var. Ayrıca wise care 365 güncellemek için sitesinden tekrar yüklemen gerekiyor. Wise disk cleaner ve Registry cleaner uygulama üzerinden güncelleyebilirsin. Bu uygulamalar iki ayda bir rahat güncelleme alıyor.

Bazı bakım uygulamaları güncelleme almadığında değişen dosya yapısı ile sistemi bozabiliyor. Bakım uygulaması kullanırken eski ve güncellenmemiş yazılımlardan uzak durun.

Son düzenleme:
Disk ve Registry temizleme = CCleaner (yine de Registry temizliği özelliğini kullanmanıza gerek yok diye düşünüyorum)

Disk birleştirme = Defraggler

Uninstaller uygulaması (asla registry, temizliği yapmak zorunda kalmayın diye) = BC Uninstaller

En iyi temizlik uygulaması = Windows'un kendi temizlik uygulaması.

En güzeli hepsi bir arada Wise Care 365. 2 senedir kullanıyorum. En iyi optimizasyon programı. Advanced System Care falan filan hikaye. Wise derim geçerim. Programın pro sürümü ücretli ancak bende activator var. Programı indirdiğin zaman bana söyle crack'i atayım. Şimdi kesin ban yerim. Korsan diye.

Detaylı disk temizleme, registry hatalarını fixleme, disk defrag gibi işlemleri yaapbileceğim ücretsiz bir program önermenizi istiyorum.
Benim şu sıralar düzenli kullandığım
Kayıt defteri temizleme: Wise Registry Cleaner
Disk birleştirme: Windows'un yazılımı
Disk Temizleme : Windows'un + Ccleaner

Artık fantezi yapacaksam da Sistem İnce ayar diye bir program var internette. Oldukça eğlenceli ve hoş. Onu kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı