Sistem sadece hava ile mi yoksa detaylı olarak mı temizlenmeli?

Reis 4 aylık kasada pek toz olmaz zaten kasanın alt kısmını ve toz filtrelerini ıslak mendille sil sonra durula fanları da yıkayabilirsin ben öyle temizliyorum veya ıslak mendille silebilirsin anakart toz tutmaz zaten neredeyse hiç.

Son durum: Daha fazla bekleyemedim. Bugün sabah başladım, anakartı söktüm, termal macun yeniledim, normalde yenilemeyecektim sökmüşken onu da yapayım dedim. Ek olarak kabloları baştan topladım. Fırçalarla anakartı ve işlemci soğutucusunu temizledim, sıfır gibi oldular. İlk detaylı temizlik deneyimimim oldu. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

5 senelik sistemimi bir kere bile temizlemedim. Herhangi ciddi bir performans düşüklüğüde yaşamadım. Bu temizlik işleri abartılıyor mu, ben mi fazla temiz kullanıyorum anlamadım.

5 senelik sistemimi bir kere bile temizlemedim. Herhangi ciddi bir performans düşüklüğüde yaşamadım. Bu temizlik işleri abartılıyor mu, ben mi fazla temiz kullanıyorum anlamadım.

Kasa masa altindaysa daha fazla kirlenir, benimki gibi. Yine de 5 yıl çok uzun bir süre. Yılda bir kere temizlenmesi gerekir. Dört ay olmasına rağmen PSU'nun toz filtresi leş gibiydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı