Sistem sanal makineden başlıyor

Zeki Fırıldak

Hectopat
Arkadaşlar, sanal makineden bir şeyler deniyordum. Sanal makinenin işletim sisteminde giriyor. Bunu nasıl düzelteceğim?

Dosya Ekleri

• 20211121_164457.jpg
    20211121_164457.jpg
    104,2 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleyen: Moderatör:
Sanal makine içerisindeki işletim sistemini öyle yanlışlıkla vs. boot edemezsiniz. Gördüğünüz şey sanal makine ile host arasında kullanılan sanal network adapter. Sanal makineye bir şekilde internet sağlamak için köprü veya NAT ile IP vermeniz gerekiyor. Bu da sanal network adapter ile sağlanıyor.

vm.png

Bkz. Kendi bilgisayarımdaki network adaptörleri.

Sanal makine içerisindeki işletim sistemini öyle yanlışlıkla vs. boot edemezsiniz. Gördüğünüz şey sanal makine ile host arasında kullanılan sanal network adapter. Sanal makineye bir şekilde internet sağlamak için köprü veya NAT ile IP vermeniz gerekiyor. Bu da sanal network adapter ile sağlanıyor.

Eki Görüntüle 1222197

Bkz. Kendi bilgisayarımdaki network adaptörleri.

Nasıl cozecegim simdi.

Eğer sanal makine üzerinde internet kullanmayacaksanız; Bağdaştırıcı ayarlarından "VMware" ile başlayan girdileri "devre dışı bırak" demeniz yeterli.
Dediğim gibi bunu yaparsanız VM üzerinde network kullanamayabilirsiniz.

Eğer sanal makine üzerinde internet kullanmayacaksanız; bağdaştırıcı ayarlarından "VMware" ile başlayan girdileri "devre dışı bırak" demeniz yeterli.
Dediğim gibi bunu yaparsanız vm üzerinde network kullanamayabilirsiniz.

Hocam ben gerçek isletim sistemime donmek istiyorum yeni aldim bilgisayari bozulmasini istemiyorum.
Ortada bir sorun yok ki çözeceğiniz. Eğer olmasını istemiyorsanız:

Hocam siyah bir ekran var Windows 10'um gitti nasıl donecegim Windows 10'a.
Arkadaşlar lutfen cevap verin sinsiyah bir ekran var sadece nasıl Windows 10a donecegim.

Hocam ben gerçek isletim sistemime donmek istiyorum yeni aldim bilgisayari bozulmasini istemiyorum.

Hocam siyah bir ekran var Windows 10'um gitti nasıl donecegim Windows 10'a.
Arkadaşlar lutfen cevap verin sinsiyah bir ekran var sadece nasıl Windows 10a donecegim.

Elinde format USB'si var mı?

Bir şekilde format USB'si hazırlamanız lazım. Microsoft'un sitesinden Windows 10 ISO dosyasını indirip Rufus ile flash belleğe yazdırın. Bunun için başka bir bilgisayara ihtiyacınız var. Etrafınızda tanıdığınız biri falan varsa onun bilgisayarından bu işlemi yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı