Sistem siyah ekran oluyor

Emin212

Hectopat
RAM
Corssair Vengence Pro 3200Mhz
SSD veya HDD modeli
Samsung Evo Plus 500Gb x2
Ekran kartı
MSİ RTX2060 Super Ventus
Anakart
Asus B450m Plus
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600
Merhaba.
Bilgisayarımı sorunsuz bir şekilde neredeyse 2 yıldır kullanıyorum lakin son bir haftadır (bilgisayara format atmama rağmen) bilgisayarım kendi kendine crash veriyor, ilk baş ekranda açık olan şey donuyor, kulaklıkta hafif bir cızırtı geliyor daha sonrasından görüntü donuyor ve 'kasa açık bir şekildeyken' görüntü gidip yerini siyah ekrana bırakıyor ve birkaç dakika sonra bilgisayar kendini resetliyor. Epey araştırma yaptım lakin sorunun çözümünü maalesef bulamadım, denemem gereken her şeyi deneyebilir ve vermem gereken ekstra bilgileri verebilirim.

Merhaba.
Bilgisayarımı sorunsuz bir şekilde neredeyse 2 yıldır kullanıyorum lakin son bir haftadır (bilgisayara format atmama rağmen) bilgisayarım kendi kendine crash veriyor, ilk baş ekranda açık olan şey donuyor, kulaklıkta hafif bir cızırtı geliyor daha sonrasından görüntü donuyor ve 'kasa açık bir şekildeyken' görüntü gidip yerini siyah ekrana bırakıyor ve birkaç dakika sonra bilgisayar kendini resetliyor. Epey araştırma yaptım lakin sorunun çözümünü maalesef bulamadım, denemem gereken her şeyi deneyebilir ve vermem gereken ekstra bilgileri verebilirim.
Herhangi bir bip sesi geliyor mu?

Hayır herhangi bir ses almıyorum. Tamamıyla sessiz sedasız ilk ekran gidiyor sonra reset atıyor.
Bende aynı sorunu yaşıyorum oyun farketmeksizin bazen 10 dakika bazen 1 saat sonra oluyor görüntü siyah oluyor ve arkadan yüksek bir cızırtı sesi alıyorum sanki pc çökmüş gibi ama kasa arkada çalışmaya devam ediyor bi keresinde saatlerce açık bıraktım gene o şekilde durmaya devam ediyor Ekran kartım RX 560 işlemci i3 8100 16 Gb ram anakart H310M çok uzun süredir bu sıkıntıyı yaşıyorum bi türlü çözemedim.

Memtest86 ile belleklerinizi kontrol edin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı