Sistem toplamak için doların düşmesini bekleyip pişman olanlar derneği

Dolar düşer mi?

• Düşer

• Düşmez

• Jamiryo

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

Vaazs

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Döviz
Sistem toplamak için 8 oldu 5'e düşer diye beklerken ülkenin batmasından sonra gelen pişmanlık hissini ve acımı paylaşmak istedim.

• RAM'ler giderek ucuzluyor.
  • SSD'ler sık sık indirime giriyor.
  • Kasalar zaten uygun fiyatta da mevcut.
  • Anakartlar da uygun fiyata var.
  • PSU da bulunabiliyor.

Sadece ekran kartı ve işlemci fiyatları sıkıntılı. İşlemciler de İnceHesap Gaming Gecesi takip ederseniz bayağı güzel fiyatlara düşüyor, en kötü ikinci el alıp halledilebilir. Ekran kartını düşük bütçede 2. el alınmasını daha mantıklı buluyorum. 0 alacaksanız Amazon Japonya falan takip etmeniz gerekiyor.

Yani genel olarak bakarsak sadece ekran kartı piyasası sıkıntılı, diğer parçalarda zam yok hatta bazı parçaların üretimi arttığı için ucuzlama yönünde gidiyor, RAM gibi.

Asıl piyasayı yamultan olaylar sanal paraların değerlenmesi oldu dolardan ziyade. Şu an dolar 4-5 olsa bile ekran kartları yine pahalı olur.

Benim gibi hep 50 liralık alırsan dolar kurundan etkilenmezsin.
50 liraya pompa açmıyorlar artık.
  • RAM'ler giderek ucuzluyor.
  • SSD'ler sık sık indirime giriyor.
  • Kasalar zaten uygun fiyatta da mevcut.
  • Anakartlar da uygun fiyata var.
  • PSU da bulunabiliyor.

Sadece ekran kartı ve işlemci fiyatları sıkıntılı. İşlemciler de İnceHesap Gaming Gecesi takip ederseniz bayağı güzel fiyatlara düşüyor, en kötü ikinci el alıp halledilebilir. Ekran kartını düşük bütçede 2. el alınmasını daha mantıklı buluyorum. 0 alacaksanız Amazon Japonya falan takip etmeniz gerekiyor.

Yani genel olarak bakarsak sadece ekran kartı piyasası sıkıntılı, diğer parçalarda zam yok hatta bazı parçaların üretimi arttığı için ucuzlama yönünde gidiyor, RAM gibi.

Asıl piyasayı yamultan olaylar sanal paraların değerlenmesi oldu dolardan ziyade. Şu an dolar 4-5 olsa bile ekran kartları yine pahalı olur.
Aynı ülkede miyiz? :D

Yaz beni başkan. Ben dolar düşer diye değil ama karar veremediğim için almadım ve şu an acayip pişmanım. Daha birkaç hafta önce 9.000 liraya 3060'lı hazır sistem satılıyordu, hatta forumda linki paylaşıldı.
Bugün bir sistem toplayayım dedim sadece işlemci ve ekran kartı 10.000 TL tuttu. Gerisine bakmadım.

Paranız olunca alın, yok öyle düşecek bekle dünyası. Ben GTX1070 sistem aldım çıktığı zaman(2015'di galiba) Sistemi alırken herkes dur dolar yükseldi yakında geri düşer dedi(3'den 3,5 falan olmuştu galiba), gördük.

20 dolarlık rami 200 TL'ye almayı uygun görüyorsan seninle tartışamam. :D
Ülkemizde her şeyin fiyatının arttığı bu döneme göre ''uygun'' olmaya başlıyor dedim farkındaysan. Ayrıca RAM fiyatlarındaki düşüş sadece Türkiye'de değil her ülkede oluyor çünkü çip üretimi arttı RAM'lerdeki.

Geri
Yukarı