Sistem toplamak için laptopumu satmalı mıyım?

talhamucurlu

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Bayramdan sonra sistem toplayacaktım fakat sistemde birkaç eksik parçalar var. Yazılımla ilgileniyorum 2 seneye üniversiteye gideceğim. Bu nedenle üniversitede laptopa ihtiyacım olacak fakat şu an iyi bir bilgisayara ihtiyacım var ve laptop aşırı kötü. Topladığım sistem için laptopu satsam 2 sene sonra üniversiteye gittiğimde laptop bulabilir miyim sizce?

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. Bayramdan sonra sistem toplayacaktım fakat sistemde birkaç eksik parçalar var. Yazılımla ilgileniyorum 2 seneye üniversiteye gideceğim. Bu nedenle üniversitede laptopa ihtiyacım olacak fakat şu an iyi bir bilgisayara ihtiyacım var ve laptop aşırı kötü. Topladığım sistem için laptopu satsam 2 sene sonra üniversiteye gittiğimde laptop bulabilir miyim sizce?

Çok kötü laptop para etmez.

Özellikleri ve fiyatı nedir?

Marka: Lenovo b560.

Intel Pentium 4.
4 GB bilinmeyen markalı RAM.
WD Blue 360GB HDD.
Intel HD Graphics.

Letgo'da bulunduğum şehirde bu türdeki laptoplar 700-900TL arasında bende 800TL civarında satarım büyük ihtimalle.

İşlemci biraz daha iyi olsaydı belki de alabilirdim, kullanmak için değil de geliştirip kar edip satıyorum. Ama Pentium 4 olan bir laptop ne geliştirilebilir ne de kullanılabilir. Umarım alıcı bulursunuz.
Ekran kartsız 2600TL, ekran kartını ileride alacağım.
Monitörün var mı?

İşlemci biraz daha iyi olsaydı belki de alabilirdim, kullanmak için değil de geliştirip kar edip satıyorum. Ama Pentium 4 olan bir laptop ne geliştirilebilir ne de kullanılabilir. Umarım alıcı bulursunuz.

Monitörün var mı?

19 inch eski bir monitörüm var. Beni bir süre idare eder, bunuda ileride alacağım.

Sizi üzeceğini düşünmüyorum.

Yok hocam zaten sistemi kendimce topladım, halen parçaları araştırmaktayım;

Ryzen 5 3600.
Gigabyte B450M S2H
Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz.
Samsung Evo 860 250GB.
PSU (eski sistemimden kalan)
Ekran kartı (eski sistemimden kalma AMD Radeon ATI 4350)

İndirimleri vs kontrol ederek yavaş yavaş toplayacağım laptopu satıp yeni PSU ve 1 tane daha RAM almayı düşünüyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı