Sistem USB'den Boot edilmiyor

Altairr54

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayar topladım. İşletim sistemi kuracağım flashdan BIOS'da flashımı görüyorum Boot ayarlarını da yapıyorum ama çalışmıyor. Kurulum aşamasına gelmiyor, BIOS'a geri atıyor beni.

Dosya Ekleri

• 16047824981763211093393918460252.jpg
    16047824981763211093393918460252.jpg
    241,6 KB · Görüntüleme: 50
Sistem UEFI destekliyor, BIOS'tan belli. Secure boot özelliğini disabled yapıp CSM support özelliğini enabled yapıp tekrar deneyin.

USB belleğin GPT ve NTFS dosya biçiminde hazırlandığından emin olun.

Sistem UEFI destekliyor, BIOS'tan belli. Secure boot özelliğini disabled yapıp CSM support özelliğini enabled yapıp tekrar deneyin.

Sistemin UEFİ desteklediğini nerden anladın? Toshiba diskinin önünde yazan UEFİ etiketinden mi?

Hem o hem de BIOS'u mouse ile kontrol edebiliyor. UEFI olmayan bir BIOS'ta mouse kullanamazsın.
Excalibur E600 modelinde de bios UEFİ etiketini tanıyor ancak boot edilmiyor. Anakart üreticisi de kendi sitesinde exFat Burner yazılımı ile USB yazdırmanızı söylüyor. Örnek olarak mouse olayını bilemiyorum. Ancak kesin çözüm için kontrol etmekte yarar var.

İşletim sisteminin Flash Diske sorunsuzca yazıldığından emin olun. Farklı tercihlerle farklı programlarla yazdırmayı deneyebilirsiniz.

Bazı anakartlar UEFI kurulumu desteklemiyor. Anakart modeliniz nedir?

ASUS Prime A320M-E ve UEFI destekli.
Sistem UEFI destekliyor, BIOS'tan belli. Secure Boot özelliğini disabled yapıp CSM Support özelliğini enabled yapıp tekrar deneyin.

Secure Boot ve CSM Support kısmını enabled veya disabled yapmam mümkün değil çünkü kilitli herhangi bir işlem yapılmıyor.
İşletim sisteminin flash diske sorunsuzca yazıldığından emin olun. Farklı tercihlerle farklı programlarla yazdırmayı deneyebilirsiniz.

Şüphem bu yönde işletim sistemini arkadaşımdan aldım ben de mevcut değil başka bir arkadaşım da daha var onu aldığım da onu deneyeceğim sorunun sürüm ile alakası olabileceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı