Sistem Windows ekranından sonra siyah ekran veriyor

Samed Karaca

Hectopat
Yer
İstanbul
Yeni sistemime Windows kurulu. HDD bağlayınca Windows logosundan sonra siyah ekran verip monitör kapanıyor ama kasa çalışıyor. Windows kurmak istediğimde işe kurulum ekranında bir süre sonra aynı şekilde siyah ekran verip monitör kapanıyor ama kasa çalışıyor. Acaba PSU mu yetmiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni sistemime Windows kurulu. HDD bağlayınca Windows logosundan sonra siyah ekran verip monitör kapanıyor ama kasa çalışıyor. Windows kurmak istediğimde işe kurulum ekranında bir süre sonra aynı şekilde siyah ekran verip monitör kapanıyor ama kasa çalışıyor. Acaba PSU mu yetmiyor?
Sistem belirtin.

Ekran kartınızı çıkarın ve çalıştırın. Otomatik olarak işlemcinin grafik kartını kullanacaktır. Sorun ekran kartındaysa böyle anlayabilirsiniz. Güç kaynağında olduğunu sanmıyorum. Yakında varsa bir bilgisayarcıya götürülebilir.

HDD'de sorun olabilir, format sırasında HDD'ye mi kurmaya çalışıyorsun sistemi?

Farklı bir HDD ile de denedim
Sistem;
Ryzen 3 3100.
B450M S2H V2
XPG Gammix D30 8 GB 3200 MHz
MSI GT 1030 Aero ITX.
300W HP PSU.
2x500 GB HDD.
Bir de B450M S2H V2 anakart kargodan gelince kutunun açma yerinde bant yoktu acaba açıldımı kutu zaten 1 hafta kargoda bekledi.
Ekran kartınızı çıkarın ve çalıştırın. Otomatik olarak işlemcinin grafik kartını kullanacaktır. Sorun ekran kartındaysa böyle anlayabilirsiniz. Güç kaynağında olduğunu sanmıyorum. Yakında varsa bir bilgisayarcıya götürülebilir.

Ryzen 3 3100 işlemcide grafik birimi yok. Onboard görüntü alamam.

Farklı bir HDD ile de denedim.
Sistem;
Ryzen 3 3100.
B450M S2H V2.
XPG Gammix D30 8 GB 3200 MHz.
MSI GT 1030 Aero ITX.
300W HP PSU.
2x500 GB HDD.
Bir de B450M S2H V2 anakart kargodan gelince kutunun açma yerinde bant yoktu acaba açıldımı kutu zaten 1 hafta kargoda bekledi.

Ryzen 3 3100 işlemcide grafik birimi yok. Onboard görüntü alamam.

Kardeşim en mantıklısı garantisi dolmamış ise servise götür.

Geri
Yukarı