Sistem XMP ayarlarını kullanmama rağmen RAM frekansı yükselmiyor

Griffn

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sipariş ettiğim hazır sistemim geldi. İlk defa hazır sistem aldım. Kurulum vb. bilmiyorum. XMP ayarlarını kullandığım RAM 3000MHz fakat YouTube'da aynı sistem 3200MHz çekip çalıştırdı. Fakat doğru mu ondan da emin değilim. Resimleri attım bakar mısınız?

Dosya Ekleri

• 12.PNG
    12.PNG
    9,7 KB · Görüntüleme: 70
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15,3 KB · Görüntüleme: 74
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sipariş ettiğim hazır sistemim geldi. İlk defa hazır sistem aldım. Kurulum vb. bilmiyorum. XMP ayarlarını kullandığım RAM 3000MHz fakat YouTube'da aynı sistem 3200MHz çekip çalıştırdı. Fakat doğru mu ondan da emin değilim. Resimleri attım bakar mısınız?

3000MHz RAM'i 3200 MHz yapmak için voltaj vermeniz lazım, acemi olduğunuz için bulaşmayın. XMP profile 1'i seçin olmaz ise profile 2'yi seçip deneyin.

Manuel olarka ise 2933 MHz seçin.

Anakart modeliniz nedir? Aynı sistem olduğunu düşünmüyorum belki küçük bir ayrıntıyı kaçırmış olabilirsiniz.
Msı a320m a pro bios sürümüm güncel mi onu da anlayamadım dxdiag 1.30 yazıyor sürüm güncel mi ? görev yöneticisinden baktım 3200 yazıyor bu arada
Attığınız görsele bakılırsa RAM'leriniz zaten 3200MHz de çalışıyor şuan.
resimde nerde yazıyor göremedim
3000MHz RAM'i 3200 MHz yapmak için voltaj vermeniz lazım, acemi olduğunuz için bulaşmayın. XMP profile 1'i seçin olmaz ise profile 2'yi seçip deneyin.

Manuel olarka ise 2933 MHz seçin.
performans almak için yapmak istiyorum

MSI A320M'a Pro BIOS sürümüm güncel mi onu da anlayamadım DxDiag 1.30 yazıyor sürüm güncel mi? Görev yöneticisinden baktım 3200 yazıyor bu arada

Resimde nerede yazıyor göremedim

Performans almak için yapmak istiyorum

Anakart üretici sitesinde en son 7C51v13 BIOS güncellemesi verilmiş ama sıkıntı bu değil.

Görev Yöneticisi’nden de RAM durumu görüntüsü atar mısınız?

CPU-Z’de DRAM Frequency kısmında RAM frekansı yazar, sizin attığınız görselde 1600 MHz gözüküyor bu sayıyı 2 ile çarptığımızda 3200 MHz oluyor yani istediğiniz frekansta çalışıyorlar demektir.

Yani sorun yok XMP ayarınız çalışıyor demektir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı