Sistem Yeniden Başlatmadan İnterneti Görmüyor

tercan

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Teknisyeni
Arkadaşlar ilk açılışta bilgisayarım bazen Ethernet kartını görmüyor, bazen de etherneti görüyor ama bağlantı yok diyor. Sağ altta malum kırmızı çarpı bulunuyor ağ ve internet erişimi simgesinin üzerinde.
Etherneti görmediğinde Aygıt yöneticisinde de kayboluyor. Sorun çöz falan işe yaramıyor, bilgisayarı bir veya iki defa restart yapmam gerekiyor. Sistemim;

win7 Ultimate 64 bit

docsis 3.0 netmaster kablo modem

realtek ethernet kartı

wibtek anakart

Son düzenleyen: Moderatör:
Msinfo32.exe'yi aratın ve çalıştırın. Donanım kaynaklarından zorlanmış donanıma bakın. Burada zorlanmış donanım varsa tekrar driverını kurmayı deneyin. Denetim masası > Ağ bağlantıları > Yerel Ağ bağlantısı > Özellikler > Yapılandır > Güç Yönetimi, burdaki ilk seçenektekinde tik varsa kaldırın.

Msinfo32.exe'yi çalıştırdım, zorlanmış donanım yok. Güç yönetimi ilk seçenekte de tik yok.

Etherneti aygıt yöneticisinden kaybolduğunda, ethernet kablosunu çekin tekrar aygıt yöneticisinde gözükürse kabloda problem vardır. Gözükmezse anakartla ilgili bir problem var gibi geldi bana. Bir şey kısa devrede yaptırıyor olabilir, çakışıyo da olabilir. Driverını komple silip tekrar yüklemeyi deneyin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı