Sistem yeniden başlatılıyor

ulpionz

Centipat
Merhaba arkadaşlar, benim bilgisayarımda hala nedenini anlayamadığım sorun var. Bilgisayar arada "Windows bir kapatmadan kurtardı" tarzı bir mesaj vererek açılıyor... Herhangi bir oyun açtığında (bu oyunlar bilgisayarı zorlayan oyunlar da değil) veya Chrome'da gezindiğinde beklenmedik şekilde PC kendini resetliyor, bazen "dııııt" sesleri eşliğinde PC çöküyor ve öyle reset atıyor, bazen de mavi ekran hatası veriyor (mavi ekranda ne yazdığını yakalayamıyorum, ama Memory falan yazıyordu ve hemen kapanıp resetleniyordu)... Yani kafayı yemek üzereyim, bilgisayarı hiç kullanamıyorum, oyun oynayamıyorum, Chrome'da gezinemiyorum...

(Bu arada bu sorun ekran kartıyla ilgili değil, ekran kartını çıkarıp yerine onboard kullandım. Ve sorun hala devam ediyor)

Ekran kartı ile ilgili sorun olabilir genellikle ya ekran kartı bozuk yada yanlış driver yüklemişsiniz bendede böyle oluyordu arkadaşın dediği gibi sfc/scannow komutunu uygulayın düzelmezse ekran kartı driver ını DDU ile silip sitesinden ekran kartınızın en güncel olan driver ını indirip yükleyin. Eğer gene düzelmezse memtest86 testini uygulayın ve sonucu buraya atın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CMD'yi yönetici olarak açıp SFC /scannow komutunu uygulayın ayrıca minidump dosyalarını atabilir misiniz?

Attım hocam.

Ekran kartı ile ilgili sorun olabilir genellikle ya ekran kartı bozuk ya da yanlış driver yüklemişsiniz bende de böyle oluyordu arkadaşın dediği gibi sfc/scannow komutunu uygulayın düzelmezse ekran kartı driverını DDU ile silip sitesinden ekran kartınızın en güncel olan driverını indirip yükleyin. Eğer gene düzelmezse Memtest86 testini uygulayın

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ekran kartıyla ilgili olduğunu sanmıyorum, ekran kartını çıkarıp onboard kullanıyorum şu anda ve sorun devam ediyor... Memtest86'yı denedim ve sorun çıkmadı. (Yani saatlerce beklemedim, %100 olunca bitirdim.)

Attım hocam.

Ekran kartıyla ilgili olduğunu sanmıyorum, ekran kartını çıkarıp onboard kullanıyorum şu anda ve sorun devam ediyor... Memtest86'yı denedim ve sorun çıkmadı. (Yani saatlerce beklemedim, %100 olunca bitirdim.)
Tamamdır ozaman sorun başkaymış.

CMD'yi yönetici olarak açıp SFC /scannow komutunu uygulayın ayrıca minidump dosyalarını atabilir misiniz?
Ekran kartı ile ilgili sorun olabilir genellikle ya ekran kartı bozuk yada yanlış driver yüklemişsiniz bendede böyle oluyordu arkadaşın dediği gibi sfc/scannow komutunu uygulayın düzelmezse ekran kartı driver ını DDU ile silip sitesinden ekran kartınızın en güncel olan driver ını indirip yükleyin. Eğer gene düzelmezse memtest86 testini uygulayın ve sonucu buraya atın.

Şimdi sfc/ scannow yaptım ve "bir ihlalle karşılaşılmadı" mesajı çıktı...
Isınma probleminizi yok değil mi?
Yani normal bir pc ısınması olarak farkediyorum, çok ciddi bir ısınma varmı yokmu bilmiyorum... Bilgisayarım zaten eski bir bilgisayar ( Dell Vostro 220 )

Geri
Yukarı