Çözüldü Sistem "yeniden başlıyor" ekranında kaldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
CT480BX500SSD1
Ekran kartı
Intel(R) UHD Graphics, NVIDIA GeForce MX130
Anakart
HP 86B4
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i7-10510U CPU @ 1.80GHz
Az önce bilgisayarı yeniden başlatmak istedim ve ilginç bir şekilde 1 saat oldu hala yeniden başlıyor ekranında kaldı. Mecbur ben de sistemi açma kapama tuşu üzerinden kapatıp yeniden başlatmak mecburiyetinde kaldım. Sistemde virus olduğunu düşünmüyorum çünkü sistemde her şey ücretli bir şekilde satın alındı. Yani hepsi orijinal yazılımlar neredeyse. Bilgisayar 2 yılın bilgisayarı. Açıkçası batarya böyle sorun oluşturur mu?

Nedense hep aklıma o geliyor. Bir de SSD geliyor ama SSD'den çok bu sorunun batarya ile ilgili olduğunu hissediyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bu arada eğer SSD ya da batarya testi araçları varsa önerirseniz sevinirim. Bir de öyle bir test yapayım.

@408157

Bir sorun olduğu için mi SFC komutunu kullanmak istediniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ilk defa mi boyle bir şey oldu? Yeniden baslatmadan once guncelleme falan otomatik inmis olabilir mi? CrystalDiskInfo ile diskin sagligina bakabilirsiniz.
Ilk defa mi boyle bir şey oldu? Yeniden baslatmadan once guncelleme falan otomatik inmis olabilir mi? CrystalDiskInfo ile diskin sagligina bakabilirsiniz.
Açıkçası bir defa da sanırım tam emin değilim ama Windows 10'da olmuştu böyle bir durum. Lakin o esnada güncelleme yapmadığına eminim. Bilgisayarı yoracak bir program da yok zaten bilgisayarda. Kesin batarya sorunu bu diye düşünüyorum. Bazen batarya yüzünden de bu tür zorunlar meydana gelebiliyor. Bazen de ısınma sorunu yüzünden termal macun uygulanması yüzünden de olabiliyor. Ama bataryayı değiştirmem lazım ilk olarak. Windows güncelleştirmeleri belli bir süre kapalı tutmayı planlıyorum. Zaten kendim güvenlik açısından dikkatli oluyorum. Test yapıyorum hemen hocam.

Durum böyle gözükmekte.
1670366480499.png

Açıkçası bir defa da sanırım tam emin değilim ama Windows 10'da olmuştu böyle bir durum. Lakin o esnada güncelleme yapmadığına eminim. Bilgisayarı yoracak bir program da yok zaten bilgisayarda. Kesin batarya sorunu bu diye düşünüyorum. Bazen batarya yüzünden de bu tür zorunlar meydana gelebiliyor. Bazen de ısınma sorunu yüzünden termal macun uygulanması yüzünden de olabiliyor. Ama bataryayı değiştirmem lazım ilk olarak. Windows güncelleştirmeleri belli bir süre kapalı tutmayı planlıyorum. Zaten kendim güvenlik açısından dikkatli oluyorum. Test yapıyorum hemen hocam.

Durum böyle gözükmekte.Eki Görüntüle 1595537

Batarya durumu iyi degilse degistirip deneyin o zaman. Açıkçası ya Windows bugu olabilir mesela bende de oluyordu benzeri. Yeniden baslat tusuna basiyordum birkac dk sonra isliyordu. Mantikli bir şey bulamiyorum cunku diskin durumu kotu degil.

Batarya durumu iyi degilse degistirip deneyin o zaman. Açıkçası ya Windows bugu olabilir mesela bende de oluyordu benzeri. Yeniden baslat tusuna basiyordum birkac dk sonra isliyordu. Mantikli bir şey bulamiyorum cunku diskin durumu kotu degil.

Windows 11 Bug'u olabilir. Ben de öyle düşünyorum. Umarım Microsoft bir sonraki güncelleştirmelerinde bu durumu düzeltir. Ama bazen bazı güncelleştirmeler de bu tür sebeplere yol açabiliyor. Fakat bu durum sanki batarya gibi gözüküyor gözüme. Şu an bütçem yetmiyor ama biraz daha sorun oluşturursa değiştirmeyi planlıyorum. Bu arada cevabınız için de teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı