Çözüldü Sistem yükteyken yüksek fan sesi geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

The ALFA

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Benim PC boştayken CPU soğutucu fan 900-1000 RPM de ancak oyuna girince 2000e kadar çıkıyor ve ses gelmeye başlıyor acaba termal macunda mı sıkıntı var 1 yıldır değiştirmedim termal macunu yenilesem sorun çözülür mü? Yardımcı olursanız sevinirim.
Özellikler;
  • Anakart: H310 A PRO
  • Ekran Kartı: GTX 1660 Super
  • İşlemci: i5 9400F
  • RAM: 8 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ne bekliyordun ki? Yük altında enerji sıcaklığa dönüşüyor böylece de fanlar devreye girip sıcaklığı azaltmaya çalışıyor. Termal macun değiştirirsen sıcaklık düşer akabinde fanlar biraz daha az döner.
Sıcaklıklar? 1 yıl biraz uzun süre. Tavsiye edilen değiştirme süresi genellikle 6-8 ayda bir olur. Fanlara yağlama işlemi yapabilirsiniz.

Dipnot: Fan RPM hiç anlamıyorum. Belki azdır bilemem.

Sıcaklıklar? 1 yıl biraz uzun süre. Tavsiye edilen değiştirme süresi genellikle 6-8 ayda bir olur. Fanları yağlabilirsiniz.
fanı makine yağıyla yağladım fakat ses aynı şekilde devam ediyor
Ne bekliyordun ki? Yük altında enerji sıcaklığa dönüşüyor böylece de fanlar devreye girip sıcaklığı azaltmaya çalışıyor. Termal macun değiştirirsen sıcaklık düşer akabinde fanlar biraz daha az döner.
tamamdır teşekkürler

Sistem yükteyken sıcaklıklar artar. Sıcaklık artınca soğutabilmek için fanlar daha hızlı döner. Normal.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı