Sistemde Anakarta Güç Gelmesine Rağmen Açılmıyor

Altansahin

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, dün gece PC kapattım Power üstünden kapattım. 1 saat önce eve geldim, Power üstünden tuşu açıp PC açma tuşuna bastım hiçbir hayat belirtisi yok. Anakarta güç geliyor, yardımcı olursanız sevinirm.

Vallahi hocam tam olarak anlamadım durup duruken neden olsun dün şimşek falan mı çaktı benim bu dediğin şimşek çaktı o zaman oldu.

Hocam senle aynı sebepten 2 kez PC yamultmuş biriyim genelde içinden random bir şey yanıyor ayet gibi olay bu cihazı fişinden veya bam diye Power tuşundan kapatmak hiç hayırlı olmuyor. Teknik servise götürün kendi deneyimlerime göre içinden bir parça yanmış olabilir.

Hocam senle aynı sebepten 2 kez PC yamultmuş biriyim genelde içinden random bir şey yanıyor ayet gibi olay bu cihazı fişinden veya bam diye Power tuşundan kapatmak hiç hayırlı olmuyor. Teknik servise götürün kendi deneyimlerime göre içinden bir parça yanmış olabilir.
Pc normal kapatıyorum ondan sonra. Power tuşunu kapatıyorum nedenn oldu bilmiyorum

PSU nun anakarta giden tüm kablolarını sökün , ana güç kablosunu harici olarak çalıştırmayı deneyin (internette kılavuzları mevcut) eğer açılırsa anakart yada diğer elemanlarda bir sorun var demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı