Sistemde DRAM ışığı yanıyor ve görüntü gelmiyor

Serhatozs0

Femtopat
Daha fazla  
BF5 oynarken takıldı bende kendine getirmek namına kasayı hafifçe dürttüm sonra kapandı kasayı açtığımda dram ışığı yanıyor ve görüntü gelmiyordu. islemci biraz kaymış olabilir RAM'e baskı uygulayacak şekilde biraz kaymisti. Yardımcı olur musunuz?

BF5 oynarken takıldı bende kendine getirmek namına kasayı hafifçe dürttüm sonra kapandı kasayı açtığımda dram ışığı yanıyor ve görüntü gelmiyordu. İslemci biraz kaymış olabilir RAM'e baskı uygulayacak şekilde biraz kaymisti. Yardımcı olur musunuz?

İşlemci soğutucunu ve RAM'lerini yeniden montajla. DRAM ışığı yanıyor ise RAM'lerinde bir problem var.

Bunu yapmadan once bence anakartin tum elektrigini kesip BIOS pilini de cikartarak bir 5 dk bekleyin eger yine ayni sorunu yasiyorsaniz PC bilesenlerinin arasinda bir temassizlik olmadigini dogrulayin.

Bios pilini denedim birsey degismedi yeniden montajlıyacağım

Deniyorum olmuyor şunu farkettim çalışırken pc yi yatırnca kapanıyor dik tutunca tekrar açılıyor

Son düzenleme:
BIOS pilini denedim bir şey degismedi yeniden montajlıyacağım

Deniyorum olmuyor şunu fark ettim çalışırken PC'yi yatırnca kapanıyor dik tutunca tekrar açılıyor

Donanımlarınızdan biri düzgün montajlanmamış duruyor. Tahminen RAMleriniz. Fiziksel bir kırılma, çatlama vs. de olabilir. RAMleriniz çift modül ise tekini çıkartarak deneyin.

Geri
Yukarı