Sistemde ekran kararması ve "error" sesi geliyor

muho06300

Hectopat
Daha fazla  
Bundan 2-3 ay önce PC de ekranımın gitmesi problemi yaşadım. Ekranım kararıyor arka planda ekran karamış haldeyken error sesi geliyor ayrıca ekran kapalıyken arka planda müzik açıksa müzik sesi geliyor, benim Discord'dan sesim karşı tarafa gidiyor. Ekran karardığı zaman PC de fanlar deli gibi dönmeye başlıyor. 2 ay önce bu problemi yaşadım 2 aydır sorun yoktu şimdi tekrardan yaşamaya başladım. Yazılımsal bir hata mı yoksa donanımsal bir hata mı hiçbir fikrim yok. Bu problemi yaşayıp çözen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Bundan 2-3 ay önce PC de ekranımın gitmesi problemi yaşadım. Ekranım kararıyor arka planda ekran karamış haldeyken error sesi geliyor ayrıca ekran kapalıyken arka planda müzik açıksa müzik sesi geliyor, benim Discord'dan sesim karşı tarafa gidiyor. Ekran karardığı zaman PC de fanlar deli gibi dönmeye başlıyor. 2 ay önce bu problemi yaşadım 2 aydır sorun yoktu şimdi tekrardan yaşamaya başladım. Yazılımsal bir hata mı yoksa donanımsal bir hata mı hiçbir fikrim yok. Bu problemi yaşayıp çözen varsa yardımcı olursa sevinirim.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü temizleyin.
Denetim Masası'ndan otomatik sürücü güncellemesini kapatın.
Ve kartın kendi sitesindeki uygun sürücüyü kurun deneme yapın.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü temizleyin.
Denetim Masası'ndan otomatik sürücü güncellemesini kapatın.
Ve kartın kendi sitesindeki uygun sürücüyü kurun deneme yapın.

Sürücüyü kaldırdım web sitesinden yükledim bakalım tekrarlayacak mı teşekkür ederim. Umarım tekrarlamaz.

Otomatik güncellemeyide kapatın.
Bazen Windows sürücü güncelleme yapıyor ve özellikle ekran kartları sapıtıyor.

Kapattım bakalım stress teste sokayım umarım düzelir malum ekran kartları çok pahalı bozulmamıştır inşallah
Otomatik güncellemeyide kapatın.
Bazen Windows sürücü güncelleme yapıyor ve özellikle ekran kartları sapıtıyor.

Malesef bunu yaptıktan sonra 8 gündür sorunsuz çalıştı 2 gündür tekrar aynı sorunla karşılaştım. Sanırım ekran kartım ölmüş.

Son düzenleme:
Kapattım bakalım stress teste sokayım umarım düzelir malum ekran kartları çok pahalı bozulmamıştır inşallah.

Maalesef bunu yaptıktan sonra 8 gündür sorunsuz çalıştı 2 gündür tekrar aynı sorunla karşılaştım. Sanırım ekran kartım ölmüş.

Yine sürücü bir şekilde yüklenmiştir.
Arızalı kart 8 gün sorunsuz çalışmaz.
Sürücü sürümlerini kontrol edin değişmiş mi?

Yine sürücü bir şekilde yüklenmiştir.
Arızalı kart 8 gün sorunsuz çalışmaz.
Sürücü sürümlerini kontrol edin değişmiş mi?

Aynen sürücüyü Microsoft Store üzerinden tekrardan yüklüyormuş. Microsoft Store kaldırdım DDU ile tekrar sürücü silip güncelledim şu anlık bir sıkıntı yok. Teşekkür ederim.
Sorunum ekran kartının güç kablosundaymış aynı sorunu yaşayanlar varsa kablonun pinleri gevşemiş çıkar tak yapmanız yeterli.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı